Називав військових злочинцями: перед судом постане блогер зі Львівщини, який цькував українських бійців (ФОТО)

ФОТО: Львівська обласна прокуратура

Судитимуть блогера з Дрогобича Львівської області, який цькував та називав українських військових злочинцями. Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

Йому інкриміновано перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, виготовлення та поширення матеріалів, у яких виправдовується збройна агресія рф проти України (ч. 1 ст. 114-1, ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).

“Розслідуванням встановлено, що 40-річний мешканець Дрогобича, будучи місцевим блогером, публічно дискредитував українських захисників на своїх сторінках у соцмережах. Зокрема, в одному із прямих ефірів обвинувачений називав представників ЗСУ злочинцями. Також обвинувачений неодноразово перешкоджав законному врученню повісток представниками ТЦК. При цьому стверджував, що військові, які отримали поранення на фронті й почали працювати в цій установі, є злочинцями. Закликав перешкоджати їх діяльності.”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Львівська обласна прокуратура

Сам конфлікт він знімав на відео, яке згодом опублікував в соціальній мережі. Також обвинувачений публікував на своєму каналі відео, у яких стверджував, що вручення повісток громадянам України є незаконним та неконституційним. У них він надав «поради» як вибудовувати діалог з працівниками ТЦК та уникати вручення повісток.

Окрім цього, на своєму YouTube-каналі блогер також виправдовував збройну агресії рф проти України, розпочату у 2014 році. 

У матеріалах прокуратури не вказано ім’я блогера, але враховуючи місце та гучний скандальний інцидент, йдеться про Мар’яна Чаву, якого було затримано у липні 2023 року.

Тоді до суду було скеровано клопотання про обрання затриманому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Джерело