“Не кажіть їх людям”: Ці фрази видають бідне мислення та ображають співрозмовника

Іноді у фінансових питаннях люди, не замислюючись, говорять фрази, які з ніг до голови видають їхнє бідне мислення. Люди не надають цим фразам особливого значення, навіть не замислюючись, що подібні слова можуть зачепити і образити співрозмовника, інформує gazetapo.lviv.ua.

Уявіть, що ми купуємо щось, що дуже подобається. Купуємо те, що ми давно хотіли. Ми по-справжньому хотіли купити саме це, а не щось інше. Можливо, ми збирали на це гроші або купили, відмовившись від інших значних покупок. І ось ми радісно розповідаємо про свою покупку людині, а вона нам відповідає приблизно таке: «Я б на твоєму місці краще купив зовсім інше».

А потім він додає в стилі: «Я краще купив би схожий варіант, але тільки більш вигідний і дешевий». Або, як варіант, коментує у стилі: «краще було б купити за ці гроші два предмети дешевше, ніж один такий дорогий».

Чому ці фрази видають бідне мислення? Бо людина рахує не свої гроші, а чужі. Тому що вона думає про те, як заощадити, а не про те, як знайти можливість та отримати те, що дуже хочеться.

Чому ці фрази ображають співрозмовника? Тому що людина не на місці співрозмовника, а на своєму. А подібними, непроханими порадами вона лізе у чуже життя. Навчає інших людей життя через своє бідне мислення. Демонструє своїми нетактовними коментарями неповагу до чужих бажань, цілей та мрій. Адже в її фразі є словосполучення "я краще купив би", яке автоматично знецінює покупку.

Оминайте подібні фрази стороною та дипломатично нагадуйте людям, які вам їх кажуть, що вони не на вашому місці. І що їм слід думати і турбуватися виключно про їхні власні придбання. Тим більше, вам ніколи не повинно бути соромно за ваш вибір. По праву народження ви маєте право купувати те, що подобається саме вам. До чого лежить саме ваша душа? І точно це не означає, що ваш вибір обов'язково повинен подобатися іншим людям.

Джерело