Немає жодних ознак того, що росія планує мир, – Столтенберг

«Вторгнення в Україну є стратегічною поразкою росії. Чим сильнішою Україна буде на полі бою, тим сильнішою вона буде за столом переговорів. І коли війна все-таки закінчиться, ми повинні забезпечити, щоб історія не повторилася, щоб росія не продовжувала відбирати від України її шматки», – сказав генсек.

Генсек нагадав, що всі країни НАТО згодні з тим, що Україна має стати членом альянсу.

«На саміті у Вільнюсі ми ухвалили три важливих рішення, щоб це сталося. По-перше, ми прибрали один із двох етапів процесу членства. Ми усунули вимогу Плану дій щодо членства, і таким чином зробили шлях набагато коротшим. По-друге, ми створили абсолютно нову політичну платформу. Ми створили Раду НАТО-Україна, де ми зустрічаємося на рівних для консультацій і можемо ухвалювати рішення. І по-третє, ми ухвалили комплексний пакет, який гарантує повноцінну взаємодію України та сил НАТО», – деталізував він.

Читайте також: Нові санкції ЄС проти рф оголосять наступного тижня – ЗМІ

При цьому Столтенберг наголосив: «Якщо путін переможе в Україні, це буде трагедією для українців. Але це також небезпечно для нас. Це зробить нас більш уразливими. Послання путіну та іншим авторитарним лідерам полягатиме в тому, що якщо вони застосують військову силу, вони отримають те, що хочуть», – пояснив генсек.

Джерело