Jazz Bez: у грудні Львів прийматиме міжнародний джазовий фестиваль
Львів'ян та гостей міста запрошують відчути всі відтінкі джазу та поринути у свято музики і свободи.
2016-11-28 11:40:00

В період з 2 по 11 листопада у Львові буде проходити XVІ міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez».

Цього року захід об’єднає музикантів зі США, Куби, Канади, Японії, Італії, Іспанії, Люксембургу, Бельгії, Німеччини, Швеції, Польщі та України для того щоб презентувати якнайбільше джазових стилів та визначити шляхи, якими джаз рухатиметься завтра.

«Jazz Bez» розпочнеться 2 грудня у Львівській філармонії із концерту українсько-польського проекту Karnas-Gnydyn Quartet. У квартеті, що створили польський вокаліст Ґжегож Карнас (Grzegorz Karnas) та український джазовий барабанщик Ігор Гнидин, грають контрабасист Маріуш Прасьнєвський (Mariusz Praśniewski) та піаністка Анастасія Литвинюк.

3 грудня до Львова приїдуть відомі джазвумен, які нещодавно створили яскравий проект Sisters in Jazz: саксофоніста Каміла Турман (Camille Thurman), вібрафоністка Ізабелла Еффенберг (Izabella Effenberg), піаністка Наоко Саката (Naoko Sakata), басистка Федеріка Мічісанті (Federica Michisanti) та перкусистка Дорота Пйотровська (Dorota Piotrowska). «Сестри в джазі» знайшли одна одну на фестивалі у Швеції в серпні 2015 року, а зараз завершують свій європейський тур.

10 грудня на фестивалі виступить міжнародний проект REDNAXELA, музиканти якого мандрують світом, змінюючи країни та звукові середовища. 

Окрім концертної програми, на фестивалі відбудуться джазові майстер-класи та наукова конференція.

Для українських музикантів дводенні майстер-класи приготували легендарний американський басист  David Friesen та відомий польський вокаліст, викладач Музичної Академії в Катовіцах Grzegorz Karnas.

Міжнародна науково-практична конференція «Український джаз на перехресті культур: сучасний стан, тенденції та перспективи» пройде із 2 по 4 грудня на базі кафедри музичного мистецтва естради та джазу Львівської музакадемії ім. М. Лисенка.

Цього року фестиваль зі Львова розповсюдиться на Київ, Харків, Тернопіль, Ужгород, Луцьк, Рівне, Івано-Франківськ, Дрогобич, Краматорськ та польські Варшаву, Перемишль, Люблін, Білосток, Познань, Вроцлав та лемківське село Новицю, де народився Богдан-Ігор Антонич.

Концерти відбуватимуться у Львівській філармонії (вулиця Чайковського, 7), а вечірні джем-сейшени, як і завжди збиратимуть музикантів та поціновувачів джазу у«Дзизі» (вулиця Вірменська, 35).

Вартість квитків від 100 до 250 гривень.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: