Чим займаються туристи у Львові
Найулюбленішим заняттям туристів є посиденьки у львівських кав'ярнях та рестораціях, яких, до речі, лише у середмісті нараховують близько трьох сотень. До традиційної програми відвідувача Львова також входять самостійні екскурсії, шопінг та походи у музеї.
2016-05-27 11:51:51

Найулюбленішим заняттям туристів є посиденьки у львівських кав'ярнях та рестораціях, яких, до речі, лише у середмісті нараховують близько трьох сотень. До традиційної програми відвідувача Львова також входять самостійні екскурсії, шопінг та походи у музеї.

Пише «» із посиланням на DW.

Пані Беата з чоловіком у Львові вже не вперше. Цього разу молода пара з польського Вроцлава приїхала на весілля до родичів. "Ми просто використали цю нагоду, аби ще раз відпочити у Львові. Місто знаємо погано, тому хочемо більше побачити і насолодитися архітектурою", - розповідає жінка, сидячи з келихом вина на відкритій терасі у самому серці міста. Цього разу подружжя запланувало відвідати кілька екскурсій, пройтися підземеллями старого Львова, випити доброго пива та накупити всілякого подарункового краму.

"На жаль, у нас не надто багато часу, - каже Беата. - Наші колеги, які теж захотіли поїхати з нами, залишаться тут ще на два дні, а ми змушені будемо скоро повернутися. І я їм заздрю". Щодо відвідин Львова не було жодних застережень чи побоювань, запевняє жінка. "У місті проживають родичі, а відтак із ситуацією ми добре обізнані", - додала вона.

В одну мить іноземці перестали їхати

Утім, багатьох потенційних іноземних гостей бойові дії, що тривають на сході України, таки відлякали. Поляки серед них - не виняток, каже у розмові з DW керівник управління туризму Львівської міської ради Галина Малець.

"Якщо донедавна до Львова приїздив іноземний та український турист у рівному відсотковому співвідношенні, то з початком російської агресії все різко змінилося. В одну мить іноземці перестали їхати. Останні дослідження показують, що іноземних туристів близько 30 відсотків, а решта - внутрішні туристи", - наводить дані Малець.

В останні кілька місяців, однак, тенденція дещо змінюється. Особливо пожвавився потік польських туристів.

"Збільшується кількість організованих груп з Польщі. Хоча і молодих пар, які їдуть на вихідні з друзями, уже є чимало", - зауважує керівник управління.

Рекомендація та низькі ціни зроблять свою справу?

Чиновниця переконана, що рекомендації від Lonely Planet зацікавлять мандрівників та додадуть їм упевненості. "Це без сумніву збільшить потік іноземних гостей, - каже Малець. - Це гарний піар. Це запевнення, що у нас безпечно".

Експерти туристичного порталу також наголошують на економічній доцільності відвідин західноукраїнського міста: "Вигідний курс валют дозволить туристам отримати максимум з кожної витраченої монети".

Безпека і дешевизна - це два основні чинники, які корегують туристичні потоки, каже у розмові з DW експерт з розвитку туризму Володимир Закалюжний.

"Якщо з першим в Україні є певна проблема, то треба за кожної нагоди вказувати іноземному туристу на чинник економічної вигоди. Бо різниця між львівськими цінами і цінами у Кракові чи у Празі - доволі разюча. Причому сервіс у Львові не гірший", - запевняє експерт.

За даними останнього дослідження львівського Інституту розвитку міста, в середньому один турист витрачає на день перебування у Львові близько 38 євро, сім'ї (двоє дорослих і дитина) доведеться витратити до 300 євро.

Над чим треба працювати

Але за заможного іноземного гостя треба добре поборотися, каже Закалюжний, і тут Львову є над чим працювати. Наприклад, околицям міста та регіону бракує якісного готельного сервісу. Туристи часто не обмежуються центрам, а подорожують далі, тож не можуть не помітити різкого перепаду в інфраструктурі, пояснює експерт.

Не менш важлива складова - транспортне сполучення. Сьогодні Львів не може похвалитися розмаїттям бюджетних авіаліній.

"Лоукостерів критично не вистачає, хоча аеропорт у місті - відмінний. Кілька регулярних рейсів на день - це не показник для туристичного міста, яким себе позиціонує Львів", - вважає Закалюжний.

На його думку, бюджетні авіалінії - це фактично постачальники туристичних потоків, без яких складно уявити будь-яку туристичну "мекку". Особливо, якщо місто планує розвивати, наприклад, діловий туризм.

В управлінні туризму визнають, що як тільки відкривається пряме авіасполучення з якоюсь країною, звідти відразу зростає потік туристів. "Нещодавно запустили новий рейс Львів - Тель-Авів. Туроператори вже звітують, що побільшало гостей з Ізраїлю", - зауважує Галина Малець. Якщо ж не розвивати ІТ-туризм, бізнес-туризм, медичний та транзитний туризму, втримувати та нарощувати потік мандрівників до західної столиці України буде доволі складно, запевняє Закалюжний.

Український гість рятує туристичний Львів

Статистика свідчить, що кількість туристів, які відвідують Львів, зростає на 15-20 відсотків щороку. Якщо ще у 2012 році Львів відвідали 1,5 мільйона мандрівників, то у 2015році - за приблизними підрахунками управління туризму міської ради - їх уже було близько двох мільйонів.

Найбільше іноземців приїжджає до Львова з Німеччини, Польщі, США та Росії. До міста гості прибувають залізницею, власним авто та автобусами. Лише шість відсотків мандрівників вдаються до послуг авіаперевізників.

"Євробачення" як імпульс для туристів

Неабиякою нагодою залучити іноземного туриста до Львова стане пісенний конкурс "Євробачення", який пройде в Україні наступного року.

"Турист, який приїде на конкурс, побачить, що у нас безпечно, - аргументує Малець. - Відтак, є велика ймовірність, що він захоче ще раз відвідати нашу країну, змінивши при цьому локацію з Києва до Львова, або навпаки". На думку експертів, події такого масштабу, як "Євробачення" або Чемпіонат Європи з футболу 2012 року, кажуть експерти, завжди дають поштовх для розвитку туристичного кластеру.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: