У Львові з’явиться «модний» трамвай з панорамними вікнами
До кінця тижня у Львові планують закінчити оновлення старого електротранспорту.
2016-06-17 12:30:00

Тепер львів’янам стане приємніше користуватися електротранспортом. Як повідомляє у трамваї Tatra 1984 року випуску встановили затемнені панорамні вікна, відремонтували електрику і салони. Обшивку зробили з композитних панелей жовтого кольору, щоб трамваї і тролейбус були схожі на нові «Електрони». Планувалося, що ремонт завершать до початку травня, однак роботи затягнулися через те, що «Львівелектротранс» очікував на поставку панорамних вікон.

Трамвай курсує, але поки що в тестовому режимі – без пасажирів. Також силами електротранспортного підприємства відновлюють ще один трамвай та один тролейбус.

У ЛКП «Львівелектротранс» зазначають, що вагон №1053, який ремонтна бригада комунального підприємства відновила фактично з руїн, вийде на маршрут наступного тижня. За цей час ще мають встановити кондиціонер у кабіні водія. Дизайн оновленого трамвая розробили фахівці «Львівелектротрансу».

«Цю роботу виконувало 5-6 працівників впродовж 1,5 місяця. При фінансуванні можна відновити весь парк трамваїв, які сьогодні вважаються металобрухтом, і в такий спосіб покращити стан рухомого складу трамваїв у Львові. Вартість реконструкції трамвая складає понад 500 тис. грн. Але слід розуміти, що левова частка вартості реконструкції – ремонт візків, адже це силовий агрегат, який несе на собі вагон і тягне вагон по колії», - зазначив директор ЛКП «Львівелектротранс» Михайло Сидорович.

В цьому році відремонтувати таким способом хочуть щонайменше 4 трамваї. «А в наступному році, якщо буде фінансування, ми зможемо забезпечити роботи 3-4 ремонтних бригад і за 1,5 місяця ми зможемо робити 3-4 трамваї. Це буде доволі висока продуктивність», - додав Михайло Сидорович.

Начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР Віктор Щир зазначив, що оновлення потребують усі трамвайні маршрути міста. Середній вік міського електротранспорту – 29,5 роки разом трамваями «Електрон». Без трамваїв «Електрон» - понад 30 років. «Цей варіант, який сьогодні зробив своїми силами «Львівелектротранс» показує, що ми своїми силами за 1-1,5 роки можемо зробити більш привабливим рухомий склад трамваїв та тролейбусів у нашому місті. За умови, звичайно, стабільного фінансування», - сказав Віктор Щир.

Також він додав, що зараз спільно з «Львівелектротранс» шукають технічне рішення зробити третю низько підлогову вставку в трамвай КТ-4. «Тоді трамвай буде довший на 5 м та матиме одну низькопідлогову секцію, щоб люди з обмеженими можливостями могли ним скористатися», - уточнив Віктор Щир.

 


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: