Садовому натякнули, що нечесних чиновників викидатимуть із вікна
Міському голові Андрію Садовому нагадали про так звану Празьку дефенестрацію.
2016-06-30 12:15:00

Сьогодні, 30 червня, під час сесії Львівської міськради міського голови Львова Андрію Садовому нагадали про так звану Празьку дефенестрацію, коли нечесних представників влади міста викидали з вікон магістрату. Про це повідомляє .

Свободівець Андрій Карбовник нагадав, що існує так звана Празька дефенестрація, за якою представників влади, яких підозрювали у нечесних оборудках, викидали з вікон. Вперше це сталося 1419 року, а вдруге – у 1618 році.

Депутат зазначив, що чеська культура, мабуть, близька Андрію Садовому, адже він погодив розміщення навпроти Ратуші реклами «Джаз з нотками Праги».

Зазначимо, Перша празька дефенестрація – це було вбивство сімох членів міської ради натовпом радикальних гуситів 30 липня 1419. Гуситські війни, що почалися після цього, продовжувалися до 1436.

Друга празька дефенестрація – центральна подія, що призвела до початку Тридцятирічної війни в 1618. Чеська аристократія виступала проти обрання Фердинанда, герцога Штирійсього і провідника Контрреформації королем Богемії. У Празі 23 травня 1618 року протестантські дворяни на чолі з графом Турном викинули імперських намісників Вільяма Славата і Ярослава Мартініца і їх писаря Фабріціуса в рів з високого фортечного вікна в Празькому граді. Вони не загинули, оскільки впали в купу гною. Католицька церква пояснювала їх порятунок допомогою ангелів в їх праведній справі.

У літературі також зустрічається термін Третя Празька дефенестрація – 10 березня 1948 року Ян Масарик, міністр закордонних справ Чехословаччини, єдиний несоціалістичний міністр, був знайдений мертвим напроти вікна ванної кімнати Міністерства закордонних справ у Празі. Досі невідомо точно – це самогубство або вбивство. Ця подія в західній публіцистиці також іноді називається Празькою дефенестрацією, пише Вікіпедія. 


Автор: Ганна Шуляк

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

ОСТАННІ НОВИНИ

РОЗПОВІСТИ ДРУЗЯМ

НОВИНИ ЗА ТЕМОЮ

Через відсутність фінансування «Нового життя» не буде?

Через відсутність фінансування «Нового життя» не буде?

Львівському перенотальному центру не вистачає коштів, аби знову працювати.

02.07.2016 10:40
Львівська тарілка побила рекорд

Львівська тарілка побила рекорд

У Львові розмалювали тарілку діаметром 3,53 м

02.07.2016 09:54
Два молодика отримали 4 роки у неволі за велосипед

Два молодика отримали 4 роки у неволі за велосипед

На Львівщині два хлопця напали на чоловіка та відібрали його велосипед…

02.07.2016 09:15
Влада проти легалізації добровільних внесків у школах

Влада проти легалізації добровільних внесків у школах

Проти нововведення виступили директори шкіл, а також члени батьківських…

01.07.2016 18:22