Андрій Мацола заявив, що українцям пиво не по кишені
Засновник і співвласник львівської «Першої приватної броварні» махнув рукою на Україну й покладає всі надії на Росію.
2016-07-06 15:53:00

Андрій Мацола розповів, що Український ринок майже безнадійний. Рівень життя низький, населення спивається, тож хоче щось міцніше за пиво. Натомість Росія процвітає і люди там цінують його пиво, бо в них все добре…

Про вихід однієї з найвідоміших львівських пивних компаній на російський ринок Андрій Мацола заявив уінтерв'ю російському виданню Proud Times, опублікованому 3 липня.

На думку Мацоли, український ринок пива переживає спад, натомість російський постійно розвивається.

«У Росії люди все частіше обирають якісне пиво замість міцних алкогольних напоїв. Це показник хорошого рівня життя і відмови від пияцтва. В Україні ситуація протилежна. Населення є пригніченим, купівельна спроможність падає і все більше мешканців країни заливають проблеми алкоголем», – заявив Андрій Мацола.

Він впевнений, що багато українців через війну зараз відмовляються від якісного пива, віддаючи перевагу міцнішим напоям.

«По суті в країні війна, політична криза і зруйновані євронадії мільйонів громадян. Багатьом не до пива і це цілком зрозуміло. Якісне пиво – добрий напій, що звеселяє, його не п'ють з горя. Впевнений, що з часом все налагодиться і пиво «Першої приватної броварні» буде радувати українців з новою силою, але зараз я і мій бізнес-партнер Андрій Кобзон вимушені зробити ставку на російський ринок», – розповів Андрій Мацола.

звернувся до «Першої приватної броварні» (ППБ) з проханням пояснити слова Андрія Мацоли, які можуть образити багатьох українців, однак наразі не отримав відповіді.

Зазначимо, що згаданий у інтерв'ю бізнес-партнер львівського пивовара Андрій Кобзон є сином співака Йосипа Кобзона, якому заборонений в'їзд в Україну. Андрій Кобзон володіє торговою маркою на пиво «Жигули барное», яке випускає «Московская пивоваренная компания». В Україні пиво під такою маркою випускає ППБ.
У травні 2016 року в інтерв'ю журналу «Новое время» Андрій Мацола заявляв, що немає у Росії бізнесу, однак завдяки партнерам з компанії Oasis там продається один сорт пива «Першої приватної броварні».

Кілька днів назад «Першу приватну броварню» також звинуватили у торгівлі пивом на окупованих територіях у так званих «ЛНР», «ДНР» та у Криму. У самій компанії заявили, що ці обвинувачення є інформаційною атакою і спробою завадити «стрімкому розвитку у 2016 році». У липні 2014 році була подібна ситуація, коли у Львові та Києві поширювали листівки зі звинуваченням «Першої приватної броварні» у фінансуванні терористів. Тоді Андрій Мацола звертався до СБУ з проханням спростувати цю інформацію. У відповіді СБУ зазначили, що не мають фактів протизаконної діяльності компанії.

Зазначимо, що «Перша приватна броварня» була заснована у Львові у 2004 році братами Мацолами – Андрієм і Романом (зараз народний депутат від БПП). За словами Андрія Мацоли, компанія є четвертою за обсягом на українському ринку – у квітні 2016 року займали 12,6% обсягу торгівлі. Однак у самому Львові, за словами Мацоли, «Перша приватна броварня» є другою за величиною компанією, займаючи 25% місцевого ринку пива.

 


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: