У Львові відбувся пікет з приводу смерті ненародженої дитини
Львівські активісти та небайдужі львів'яни влаштували сьогодні пікет під стінами Львівської ОДА з метою привернути увагу влади до неправомірних вчинків лікарів
2016-10-17 16:28:00

Сьогодні вранці біля Львівської обласної державної адміністрації відбувся пікет з приводу смерті ненародженої дитини у пологовому відділенні комунальної міської лікарні №3.

На пікет зібралися близько 100 львів’ян, переважно жінки. Учасники пікету вимагали незалежної експертизи щодо останньої смерті у пологовому відділенні 3-ї комунальної міської лікарні.

Також вимагалося відсторонення від виконання обов’язків лікуючого лікаря породілі, а саме Оксани Колодій. В лікарні пообіцяли, що вона не проводитиме діяльність, пов’язану з прийняттям пологів, і буде переведена на роботу в жіночу консультацію.

Але сьогодні було оголошено, що пологове відділення 3-ої міської клінічної лікарні на вул. Раппопорта, 8, планово закрите на профілактику до 8 листопада.

За цей час проводитимуть розслідування факту загибелі плоду в материнській утробі.

Адміністрація лікарні поки висновків з події не робить, проводячи службове розслідування і чекаючи заключення судово-медичної експертизи.

Пізніше з активістами та протестуючими зустрівся голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Під час спілкування посадовець повідомив усім присутнім, що наразі проводиться досудове розслідування Національною поліцією по  факту загибелі ненародженої дитини. Голова Львівської ОДА також закликав тих, у кого були подібні трагічні випадки офіційно написати заяву до Національної поліції, щоб за цими фактами провести розслідування.

Слід зазначити, що присутні жінки звернулися до очільника області з проханням створити цілодобову гарячу лінію, на яку можна б було поскаржитися на неправомірні дії медиків з пологових будинків. Олег Синютка невідкладно дав доручення в.о. директора департаменту охорони здоров’я Ірині Микичак створити таку «гарячу лінію».

На прохання людей відсторонити лікаря Оксану Колодій від виконання службових обов’язків Олег Синютка запевнив, що сьогодні офіційно звернеться до міського голови Львова з таким клопотанням.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: