У Львові відкрили Центр трансплантації стовбурових клітин
Відтепер львів'яни, що мають захворювання крові, зможуть провести трансплантацію стовбурових клітин в Україні
2016-10-19 11:11:00

15 жовтня на базі Львівського Інституту патології крові та трансфузійної медицини НАН України (вул. Генерала Чупринки, 45) було відкрито Центр трансплантації стовбурових клітин.

На сьогодні для центру частково закуплено устаткування за рахунок спонсорських коштів. У медзакладі зроблений ремонт, а також виділені боксовані приміщення. Але для для повноцінної автотрансплантації ще необхідно облаштувати вентиляційну систему, а також провести юстування кожного апарату, адже установка нової або уже діючої апаратури потребує перевірки фахівцями на робочому місці, де цей прилад встановлений.

Наступного року у створеному центрі планують повноцінно проводити трансплантацію стовбурових клітин за умови придбання необхідного медичного обладнання, яке потрібне для проведення операцій, а також юстування окремих приладів.

Тож львів’яни, які страждають від злоякісних хвороб крові зможуть пройти трансплантацію стовбурових клітин в Україні. Вартість такої операції становитиме близько 200 тисяч гривень, що у 2-3 рази дешевше, аніж за кордоном (50-70 тис. доларів).


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: