Львів’яни, що мають субсидію, скаржаться на незрозумілі платіжки
Згідно постанови Кабміну №534 всі зекономлені кошти по субсидії були повернуті державі. Суми які вказувалися в платіжках отримувачів субсидій зі знаком мінус, були видалені
2016-10-25 19:27:00

Цього місяця жителям Львову, які вже мають оформлену субсидію надійшли платіжні квитанції, в яких всі зекономлені в минулому сезоні суми були скасовані.

Люди обурені, тому що минулої зими дотримувалися суворої економії ресурсів, щоб використати їх у цьому сезоні. Але влада вирішила внести свої корективи.

Минулого року урядом була розрахована норма споживання газу для громадян – 7 куб. м  на 1 м кв площі. У 2014 році норма взагалі становила 11 кубів, втім тоді і ситуація з тарифами була інша. Так от, визначені урядом споживчі норми дозволяли громадянам, що отримують субсидії, при сильному бажанні зекономити, умовно, невикористаний газ чи теплоенергію. Мешканцям пояснювали, що таким чином можна буде «запастись» на наступний сезон.

В липні цього року міністр соціальної політики Андрій Рева говорив, що якщо люди не використовували всю норму ресурсів на сім’ю, зекономлені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в наступні місяці, в тому числі і для погашення обов’язкової частини платежу.

Екс-міністр соцполітики Павло Розенко, в свою чергу, заявляв, що наприкінці сезону в тих, хто заощаджує, на особистих рахунках залишиться певна сума залишку від субсидій, і тоді уряд буде приймати рішення. Є варіанти взагалі монетизації цієї суми, щоб люди вклали ці засоби в енергозбереження на наступні сезони.

Але 23 серпня 2016 року Кабмін ухвалив постанову №534, в якій йдеться про те, що зекономлені гроші в межах нової соціальної норми (прийнятої в травні) не підуть в рахунок оплати тепла цієї зими, а будуть повернуті державі. Тим, хто споживав в межах старої соціальної норми, борги не нараховують, а ось українцям, які економили, залишок, як передбачено іншою постановою Кабміну, на наступний опалювальний сезон не перерахують. Стосується це не тільки газу, але теплової та електроенергії (якщо приміщення опалюється не газом, а є електричний котел або центральне опалення).

Цим і пояснено зникнення накопичених сум субсидій в платіжках.

Втім, у постанові №534 Кабміну йдеться і про «бонус» для громадяни, які економно використовували природний газ – вони отримають частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. газу оплату послуг, зокрема й обов’язкової частки платежу. А це становить 680 грн. Також мешканці, яким вдалося зекономити електроенергію, отримають бонус в еквіваленті 150 кВт/год, але має бути акт обстеження.

 


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: