На Львівщині 22-річний хлопець заснував сучасну молочну ферму
В Самбірському районі запрацювала сімейна ферма на 10 молочних корів. Кошти на будівництво та закупку корів надавалися районною адміністрацією в рамках програми підтримки молочного тваринництва
2016-10-27 12:03:00

В селі Бабина Самбірського району вчора відбулося відкриття сімейної ферми в рамках українсько-канадського проекту Львівської аграрної дорадчої служби «Розвиток молочного бізнесу в Україні» та відповідної районної програми підтримки молочного тваринництва.

Засновником даного підприємства став 22-річний місцевий житель Микола Бурак.

Ферма розрахована на 10 молочних корів. Будівля ферми була збудована за 4 місяці за сучасними технологіями. Підлога та стійла покриті гумою, налаштовано вільний доступ корів до кормів та води. Працює новітня система вентиляції, прибирання гною та освітлення.

Районна державна адміністрація, на чолі з її головою Миколою Фреєм, підтримує ініціативи селян стосовно розвитку малого молочного тваринництва. З районного бюджету сімейній фермі Миколи Бурака, зокрема, надано 40 тисяч гривень допомоги, як компенсації за закуплені корови.

Також 100 тис гривень допомоги, сучасне доїльне обладнання фірми «DeLaval», систему вентиляції, покриття підлоги та систему освітлення отримала ферма від Львівської аграрної дорадчої служби.

Сімейна ферма від кожної корови за день надоює по 11-14 літрів молока. Його реалізує на ТзОВ «Молокозавод Самбірський» за ціною 4,3 грн за літр. Надалі вартість цієї продукції зростатиме.

Крім цього, молоко та молочні продукти охоче купують односельці та навіть жителі Самбору.

Відкриття цієї ферми є яскравим прикладом для тих, хто в майбутньому також забажає займатися розвитком молочного тваринництва. Надалі з таких фермерів буде створено регіональний молочний кооператив.  


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: