Львів'янам пропонують пройти безкоштовну перевірку на цукровий діабет
Акція приурочено до Всесвітнього дня діабету який відзначається 14 листопада.
2016-11-02 17:06:00

До 14 листопада жителі Львову та області можуть звернутися до міських поліклінік або обласного ендокринологічного центру щоб провести експрес-тест на рівень цукру в крові або здати аналіз. Аналіз на цукор спеціальної підготовки не потребує. Можна спробувати  двома шляхами. Перший раз можна здати натщесерце. А якщо буде якийсь сумнів чи результат не буде вкладатися в норму, тоді треба здати цукор через дві години після прийому їжі, багатої на вуглеводи.

Цукровий діабет - це порушення обміну речовин, при якому не відбувається нормального засвоєння клітинами організму цукру (глюкози) з крові. Велика частина пацієнтів просто не звертають увагу на початкові ознаки цукрового діабету, а до них відносяться: шкірний свербіж, прискорене сечовипускання, сухість в ротовій порожнині.

Причинами захворювання може бути генетичне успадкування, стресові фактори, перенесене вірусне захворювання. Воно може включити тоді ті механізми, що ведуть до поломки, до нищення тих клітин, що виробляють інсулін і тоді розвивається вже клінічна картина.

Тому кожен повинен знати рівень цукру в крові та за необхідністю його контролювати.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: