Мовчання мера: куди вивозять львівське сміття?
"Подорожі" львівських відходів Україною продовжуються.
2016-11-09 09:42:00

Після пожежі на грибовицькому сміттєзвалищі Львів зіштовхнувся з надзвичайно складним питанням: куди дівати відходи? Якийсь час львівське сміття вивозили до Києва, на сміттєспалювальний завод «Енергія». Однак після закінчення терміну угоду відходи зі Львова почали виявляти у різних куточках України.

Нещодавно львівське сміття виявили поблизу села Потапці Канівського району Черкаської області. Невідомі вночі несанкціоновано вивантажили близько 100 тон сміття. Активісти впевнені, що воно зі Львову, тому що знайдені квитанції, шкільний щоденник і звіти львів’ян.

Львівське сміття в Черкаській області

Керівництво Канівщини звернулося до екологічної інспекції, прокуратури та Черкаської обласної державної адміністрації, щоб чиновники розібралися з цією ситуацією.

Також вчора на засіданні Львівської обласної ради депутат Богдан Гагалюк заявив, що відходи з обласного центру висипають поблизу трас Київ-Чоп та Львів-Тернопіль. Стихійні звалища виявлено у Золочівському та Бродівському районах. Сільські громади районів дозволу на розміщення сміття не надавали.

Депутат направив запит до міського голови Львову Андрія Садового з вимогою, щоб мер пояснив «куди, ким і в яких обсягах вивозиться сміття зі Львова та які механізми обліку та контролю щодо цього».

Раніше на питання про те, куди вивозять сміття очільник Львову відповідав журналістам наступне:

«Я не скажу вам, куди вивозиться сміття, бо, якщо я це зроблю, то вже завтра, може, й сьогодні, там будуть бритоголові хлопчики, які не пускатимуть машину».

Також Андрій Садовий заявив, що кількість полігонів, які приймають відходи зі Львова, є критично низькою.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: