У Львові розглядають справу про смерть дитини у пологовому на Раппорта
Суд обрав для завідувача пологовим відділенням запобіжний захід у вигляді "особистого зобов'язання".
2016-11-11 15:15:00

10 листопада відбулося судове засідання по справі про смерть дитини у пологовому відділенні комунальної 3-ї міської клінічної лікарні Львову два з половиною роки тому.

Завідувача даного медичного закладу, 58-річного Олега Данкова, підозрюють у неналежному виконанні професійних обов’язків, внаслідок чого померла новонароджена дитина.

Трагедія сталася в 2014 році. Пологи приймав особисто О. Данков. Слідство тривало більше двох років.

Прокуратура та слідство пропонували судові обрати О.Данкову запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, мотивуючи, що перебуваючи на волі він може впливати на свідків та експертів у справі, знищити важливі для слідства документи. Однак, головуюча суддя Катерина Котельва вирішила розглядати клопотання у закритому режимі – без присутності журналістів, і в кінцевому результаті визнала докази слідства не достатніми.

Відтак завідувачу відділенням суд обрав запобіжний захід – «особисте зобов’язання». Водночас підозрюваного зобов’язали прибувати на вимоги до слідчого, не покидати межі Львова без згоди слідства. Ухвала не підлягає оскарженню. Також прокуратура та слідство просили суд відсторонити пана Данкова від посади, однак суд відхилив це клопотання, мотивуючи тим, що від дня вчинення злочину пройшло понад 2 роки і весь цей час підозрюваний належно виконував свої лікарські обов’язки і не перешкоджав слідству.

Постраждалий батько немовля Остап Пудляк не задоволений рішенням суду та разом з іншими батьками, в яких дітки померли під час пологів на Раппорта, буде подавати апеляційну скаргу. Також О.Пудляк зазначив:

«Основна мета, яку ставить моя сім’я та інші постраждалі сім’ї – притягнути лікарів до відповідальності і показати суспільству, що можна боротися і за таких обставин».

Олег Данков від коментарів відмовився.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: