Рубати ліс чи не рубати: у Львові пройшли протилежні акції протесту
В центрі міста відбулися не просто акції протесту, а справжнє театралізоване дійство з гробом та спалюванням портретів чиновників.
2016-11-22 15:22:00

Сьогодні, 22 листопада, біля стін Львівської ОДА відбувалося два мітинги. Вранці біля пам’ятника Іванові Франку зібралися активісти громадського руху «Стоп лісоцид». Вони зробили символічну труну із висохлим деревом і пронесли її містом до облради, де відбувалося засідання сесії.

Стоп лісоцид

З іншого боку відбувався інший, кардинально протилежний протест.

Працівники лісових господарств області звинувачували активістів «Стоп лісоцид» в організації проплаченого мітингу. Вони виступали за скасування мораторію на вирубку лісу.

Протест лісників

Під час того, як активісти «Стоп лісоцид» виголошували промови, їхні опоненти почали перекрикувати їх у гучномовець. Відбулася невелика сутичка.

Після того колона демонстрантів «Стоп лісоцид» підійшла до облради. Там активісти демонстративно спалили портрети очільників «Галсільліс» Петра Пешка і начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеки.

Спалювання фото

До протестуючих вийшов представник обласної екологічної комісії, якому передали вимоги і попросили слова на сесії. Труну занесли в сесійну залу, де активісти озвучили свої вимоги:

- запровадження механізмів громадських слухань щодо місць вирубки, знищення та незаконного вивезення лісів;

- заборонити незаконне знищення та вивезення лісів;

- відкрити кримінальні провадження щодо керівництва лісових господарств області;

- проводити чесні конкурси на заміщення вакантних посад;

- запровадження прозорого продажу лісу через систему Prozzorro та ін.

Труна з деревом в ЛОДА

На сесії домовилися долучати екоактивістів до роботи, круглих столів і налагоджувати співпрацю щодо контролю за діяльністю лісових господарств.

Якщо ці домовленості надалі будуть ігноруватися, активісти пригрозили діяти як під час Революції Гідності, а саме перешкоджати роботі підприємств лісового господарства на місцях.

Стоп лісоцид2


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: