На Львівщину насуваються хуртовини: поради для водіїв та пішоходів
У зв'язку з ускладненням погодних умов важливим є дотримання правил дорожнього руху.
2016-11-28 11:20:00

За попередженням синоптиків сьогодні та завтра на території Львівської області очікуються пориви північно-західного вітру 15-20 м/с та хуртовини, на дорогах ожеледиця.

При погіршенні погодних умов особливо уважними та обережними потрібно бути не тільки водіям на дорогах, а й пішоходам на тротуарах.

Водіям потрібно пам'ятати, що автомобіль - це засіб підвищеної небезпеки, тому в погану погоду необхідно дотримуватися дозволеної швидкості, особливо біля пішохідних переходів і поблизу освітніх установ. Авто повинно рухатися в умовах поганої видимості не більше 40 км/год. Причому швидкість повинен вибирати сам водій, враховуючи погоду, дорожнє покриття, стан гуми, конструкцію і габарити свого авто. Також потрібно намагатися під час ожеледиці і в умовах поганої видимості уникати різких поворотів, гальмувань та обгонів.

Пішоходи, в свою чергу, повинні переходити проїзну частину тільки у встановлених місцях: на пішохідному переході і на регульованих перехрестях.

Перед переходом проїжджої частини переконайтеся, що всі водії вас помітили і пригальмували, щоб пропустити. Пам'ятайте, що загальмувати автомобілю набагато складніше, ніж зупинитися пішоходу.

При переході не обмежуйте себе огляд проїжджої частини капюшонами, шарфами, шапками та ін.

Якщо немає тротуару, потрібно рухатися по узбіччю назустріч руху транспортних засобів. Намагайтеся не йти по краю проїжджої частини і тримайтеся подалі від потоку автомобілів.

Завжди переходьте дорогу тільки під прямим кутом і тільки пішки: під час бігу ви можете посковзнутися.

Дотримання цих простих правил безпеки може врятувати життя.

 


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: