У львівському суді розглянуто справу Зварича про поновлення на посаді
Екс-суддя Ігор Зварич позивається до Верховної Ради про поновлення його на посаді судді та відшкодування моральної шкоди.
2016-11-28 15:15:00

Сьогодні, 28 листопада, у Львівському окружному адміністративному суді розглядався позов екс-судді Ігоря Зварича про визнання незаконною (недійсною) постанови Верховної Ради України від 2008 року щодо звільнення його з посади судді, поновлення його на посаді та відшкодування моральної шкоди.

Як заявив екс-суддя, його заява була подана ще у січні 2009 року, «але з цього часу Львівський окружний адміністративний суд намагається її не слухати». Справа передавалася на розгляд у різні суди, однак рішення немає. На сьогоднішньому засіданні колегією суддів було ухвалено рішення про передачу позова Ігоря Зварича до Вищого адміністративного суду України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційній інстанції. На запитання, чи оскаржуватиме рішення суду, І.Зварич відповів, що ще подумає.

У суді екс-суддя І.Зварич поводився зверхньо – ображав журналістів, називаючи їх «представниками засобів масової дезінформації», «представниками засобів масового зомбування». Також заявляв, що справа проти нього була сфабрикована, у чому звинувачував тодішніх керівників держави та правоохоронних органів – Віктора Ющенка, Рената Кузьміна, Валентина Наливайченка, Анатолія Матіоса.

І.Зварич також заявив, що подав позов до Європейського суду.

Нагадаємо, що у вересні 2011 року екс-голову Львівського апеляційного суду Ігоря Зварича за одержання хабарів та інші злочини засудили до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати посади судді та посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у державних установах строком на 3 роки з конфіскацією майна.

Підставою для обвинувачення стали обшуки у кабінетах і квартирах судді та його шести колег правоохоронці виявили та вилучили 1 млн доларів і 2 млн гривень.

Зварич заявив, що збирався передати гроші, знайдені в його кабінеті, церкві, щоб допомогти малозабезпеченим, а гроші, знайдені в кабінетах його колег, за словами Зварича, нібито призначалися на ремонт приміщення суду, де він працював.

12 січня 2016 року вийшов на волю за так званим «законом Савченко». 


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: