Черговий скандал за участю львівського сміття: 500 тонн на Київщині
Невідомі вивантажили на території покинутої ферми купу відходів, в них виявлені чеки з Львівщини.
2016-11-29 11:14:00

В ніч на 27 листопада біля двох десятків вантажівок завезли в село Соснівка, що знаходиться в 70 км від Києва, 500 тонн побутових відходів

Серед сміття селяни виявили чеки з магазинів у Львівській області.

Львівські чеки

В смітник перетворили територію закритої ферми, що належить Володимиру Шумейко. Підприємець впевнений, що його обдурили - сміття завезли без договору, дозволу сільської ради і його відома.

За словами чоловіка 25 листопада до нього звернулися представники деякої фірми з пропозицією орендувати територію ферми для облаштування сортувальної лінії твердих побутових відходів. Підприємець попросив привезти документи, щоб погодити це питання з головою сільської ради, а вже потім заключати договір. Також він дав ключі від території, щоб представники фірми змогли залишити там трактор. А вже через день вони туди без будь-якого дозволу завезли пів тони сміття.

Згідно з санітарними правилами влаштування та утримання полігонів для твердих побутових відходів, вони повинні розміщуватися за межами кордонів населеного пункта. Розмір санітарно-захисної зони від меж житлової забудови до меж полігону не менше 500 м. Звалище ж в с. Соснівка з'явилася в менш 100 метрах від житлових будинків.

У сільській раді запевняють, що дозволу на створення полігону твердих побутових відходів вони не давали. Крім того, як упевнені депутати, таке рішення повинна приймати вся місцева громада.

«Біля села бачили ще 20 фур сміття, вони хотіли сюди заїхати, але через те, що ми тут зібралися, не стали цього робити. Я сьогодні не вийшов на роботу, щоб більше людей було біля цього звалища. Якби вони хотіли обмежитися тим сміттям, який завезли, то не залишали б тут трактор. Видно, що частину сміття підгорнули ближче до паркану для того, щоб звільнити більше місця», - розповідає місцевий активіст Ігор.

Селяни, тим часом, самостійно почали охороняти територію ферми і чергують разом з активістами та депутатами.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: