У Львові на прес-конференції перевізники підніняли ряд важливих питань
Обговорювали підвищення тарифів, пільговий проїзд та роботу транспорту в зимовий період.
2016-11-30 15:20:00

Сьогодні у Львові відбулася прес-конференція Асоціації перевізників Львівщини. Представники транспортних підприємств обговорювали болючі для них питання.

На даний момент вони вимагають впорядкувати пільгові перевезення пасажирів та запровадити на Львівщині пілотний проект щодо монетизації пільг. Голова Львівської обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства Юрій Кривенко повідомив, що на Львівщині 713 тис. мешканців користуються правом безкоштовного проїзду у громадському транспорті. На відшкодування за їх перевезення потрібно виділяти 240 млн. грн. у рік. У 2016 році держава припинила фінансувати перевезення пільговиків, передавши повноваження на місця, однак таких грошей немає у місцевих бюджетах. З обласного бюджету було виділено лише 15 млн. грн. на ці потреби. Якщо ж це питання не буде вирішено, перевізники готові їхати до Києва, щоб вирішувати це питання на рівні уряду, бо місцева влада цю ситуацію вирішити не може.

Також було заявлено, що в зв’язку з підняттям мінімальної заробітної плати буде і підвищення вартості проїзду на 40-60%. До 1 грудня всі автотранспортні підприємства мають подати свої розрахунки тарифів, зважаючи на збільшення мінімальної заробітної плати. До 10 грудня їх опрацюють і почнуть вести переговори з керівництвом міста та області щодо підняття тарифів на проїзд. 

Ще однією темою, що підіймалася, була стабільна робота автобусів на маршрутах у вихідні та зимовий період. Представники Асоціації заявили, що у період негоди 50% автобусів, що виїжджали на лінію, до кінця дня зходили з рейсу через поломки. Причиною цього були нерозчищені дороги.

«Можу твердо запевнити, якщо дійсно зима буде суворою, то давати будь-які гарантії щодо стабільності роботи громадського транспорту сьогодні просто не можливо. Тому що технічний стан автобусів бажає бути кращим, автопарк застарілий. Середній вік автобусів 8-9 років, вони надто старі, щоб гарантувати їх безвідмовну роботу», – наголосив Юрій Велійка, голова Асоціації перевізників.

Водночас він запевнив, що все ж таки автотранспортні підприємства роблять все можливе, щоб підсилити наявний транспорт, оновити шини, акумулятори тощо.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: