У львівських терміналах тепер можна замовити молитву за здоров’я
Вартість такої послуги становить від 10 до 4999 гривень.
2016-12-05 19:00:00

4 грудня на своїй сторінці в Фейсбук львівський активіст Ігор Зінкевич фото терміналу мережі EasyPay з новою незвичною функцією під назвою «Замовити молитву».

Аби знайти таку послугу в терміналі, треба вводити слово «молитва» у стрічці запиту. Потім – натиснути на іконку з Ісусом Христом та обрати один з трьох видів молитви: за здоров’я, за щасливе повернення додому або ж за перемогу над ворогом. Вартість послуги від 10 до 4999 грн. на розсуд замовника. За одну транзакцію можна внести імена максимум п'яти людей, за яких молитимуться.

Замовлення молитви

При цьому в терміналі не вказано, хто, де та впродовж якого часу молитиметься. Також немає інформації про те, у якій церкві відбуватиметься молитва. На чеку про оплату вказано, що отримувачем коштів є ФОП Гончар О.Л., рахунок якого зареєстрований у ПриватБанку у місті Черкаси.

Пізніше було встановлено, що отримувачем коштів від замовлення даної послуги є 35-річний черкаський підприємець Олег Гончар, який у 2012 році балотувався до Верховної Ради за списком партії УДАР Віталія Кличка. Він також є співзасновником громадської організції "Відповідальність за хабар".
Черкаському інтернет-виданню вдалося поспілкуватися з підприємцем.  Він розповів, що побачив дану послугу в Росії і вирішив запровадити її і в  Україні.  За словами Олега Гончара, все відбувається наступним чином: людина сплачує до терміналу 10 грн – вартість однієї молитви, надсилає заявку, яка надходить в особистий електронний кабінет Олега. Сам підприємець збирає всі заявки і щодня відправляє їх до церкви.

До того ж чоловік запевняє, перед тим як запустити цей незвичний для українців сервіс, він порадився із священнослужителями.

Він також додає, що всі гроші, отримані за надання такої послуги, віддає церкві. Церква у свою чергу відправляє ці гроші в АТО. Лише частина коштів йде на сплату податку, від якої підприємець не звільняється.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: