Львів є найкомфортнішим містом країни: рейтинг журналу «Фокус»
Найкращим містом для життя визнано Львів, за ним йде Київ та Хмельницький.
2016-12-07 15:59:00

Цієї осені видання «Фокус» склало комфортності українських міст. Оцінювалися 22 українських обласних центри. Кожне місто мало змогу набрати 100 балів.

Під час складання рейтингу присвоювалися бали за економічний та екологічний фактори, безпеку проживання, розвиток інфраструктури та враховувалася громадська думка.

Згідно підсумків результатів почесне перше місце зайняв Львів, набравши 66,4 балів з можливих 100.

Рейтинг

Серед переваг Львова виділили низький рівень злочинності, розвинену інфраструктуру та можливість легко знайти роботу.

Львів являється улюбленим містом туристів, так як поєднує в собі дух середньовічної Європи та має якісну туристичну інфраструктуру. В місті діють сотні готелів та недорогих і затишних ресторанів. За минулий рік місто відвідали близько 2 мільйонів чоловік. Туристичний потік зростає рекордними темпами (15-20% на рік). Скоріше за все це пов’язано з тим, що після анексії Криму популярність Львову значно зросла. У зв’язку з цим у місті маса вакансій в сфері обслуговування. Також в останні роки до Львова з Києва почали перебиратися аутсорсингові IT-компанії. Зараз динаміка зростання IT-сектора у Львові найвища в країні, і через це місто часто називають столицею високих технологій.

Також Львів набирає популярність за рівнем інвестиційної привабливості. Навіть в нинішні кризові часи інвестори не бояться запускати тут нові проекти. Наприклад, в цьому році японська компанія "Фуджікура" відкрила у Львові завод з виробництва автокомпонентів на 3 тис. робочих місць. Непогано почуваються і самозайняті підприємці.

Транспортне сполучення з містом також високо оцінено, тому що Львів є одним з лідерів за кількістю авіаційних і залізничних маршрутів.

Якщо говорити про недоліки, то серед них було виділено дороге житло, низькі зарплати, дефіцит парковок та затори.

У місті спостерігаються значні проблеми з громадським транспортом. Його катастрофічно не вистачає. Туристи не завжди бачать цю проблему, а от місцеві жителі відчувають ці незручності на собі щодня.

Але найголовнішою проблемою міста є сміття. Після пожежі на Грибовський сміттєзвалищі влітку цього року Львову нікуди вивозити відходи. В новинах постійно лунають заяви про знахідки львівських відходів по всій території України та обурення громадськості. 

Не зважаючи на всі мінуси та плюси, жителі міста дуже люблять кожну вуличку, що є живою легендою, особливу львівську каву та шоколад. Місто славиться своєю історією та чарівною енергетикою, що не залишить байдужим нікого.

 


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: