Львів'ян запрошують перевірити легені
Традиційно весною управління охорони здоров’я міста проводить акцію «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання у населення»
2017-03-18 14:16:00

Якщо кияни можуть у зручній для себе обстановці записатись до будь якого лікаря через , то львів'ян влада запрошує З 20 березня по 7 квітня львів’ян закликають пройти флоорографічне та спірографічне обстеження, щоб профілактувати і вчасно виявляти туберкульоз та хронічні захворювання легень. Цьогоріч акція відбудеться уже вдесяте поспіль в рамках Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз (24 березня).

Захворюваність органів дихання протягом останніх років займає першість у структурі загальної захворюваності населення. В Україні близько 8,5 млн. людей страждають від захворювань легень, і щорічно від хвороб органів дихання в Україні вмирає понад 20 тис. людей. Минулого року від хвороб органів дихання у Львові померло 110 осіб. У Львівській області –  908 осіб.

Одним з небезпечних захворювань дихальної системи є хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Воно характеризується дифузним ураженням дихальних шляхів, обмеженням їх прохідності, яке, зазвичай, прогресує і асоціюється з запальною відповіддю легень на шкідливі частки або гази, зокрема  через куріння. Воно є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх легеневих захворювань.

За інформацією управління охорони здоров’я Львівської міської ради, у Львові зареєстровано 19 290 осіб, хворих на ХОЗЛ.


Автор: Ганна Шуляк
Поширити: