Незаконний тендер щодо ремонту будівлі гуртожитку – прокуратура запобігла неправомірному використанню коштів | Кримінал Львівщина

Прокурори Стрийської окружної прокуратури виявили спірний договір підряду, наслідком якого мало бути незаконне виділення з бюджету коштів на загальну суму понад 35 млн грн.

З’ясовано, що у липні 2023 року між одним із ліцеїв Стрийського району та підприємством було укладено договір підряду. Мова йде про капітальний ремонт гуртожитку вищевказаного навчального закладу.

Однак, згідно моніторингу Держаудитслужби підрядника неправомірно визнано переможцем у тендері, оскільки при подачі заявки були відсутні обов’язкові документи. Зокрема, розрахунки договірної ціни, локальних кошторисів та розрахунки загально виробничих витрат.

Також після розкриття тендерної пропозиції замовником виявлені невідповідності в інформації та документах, проте підрядник їх не виправив. Однак замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника закупівлі, а визнав його переможцем тендеру та уклав з ним договір.

Реагуючи на порушення, прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом про визнання недійсним договору підряду.

Сторони погодилися з доводами прокурора та розірвали спірний договір не чекаючи рішення суду.

Відтак, за результатами вжитих заходів представницького характеру вдалося запобігти неправомірному використанню бюджетних коштів.

За матеріалами Львівської обласної прокуратури

Джерело