Нове медичне обладнання та реновація відділень: триває капітальний ремонт Дрогобицької міської лікарні

Нове Медичне Обладнання Та Реновація Відділень Триває Капітальний Ремонт Дрогобицької Міської Лікарні (6)

Дрогобицька міська лікарня №1 – медзаклад, який обслуговує 250 тисяч жителів району, а також приймає пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями зі Самбірщини та Стрийщини. У ході медичної реформи її визначили як кластерну.

Сьогодні, 2 листопада, начальник Львівської ОВА Максим Козицький оглянув хід виконання ремонтних робіт у Дрогобицькій міській лікарні. 

Зараз у закладі триває капітальний ремонт, який фінансується з коштів обласного бюджету та бюджету Дрогобицької громади. 

Зокрема, коштом місцевого бюджету облаштовують новостворене урологічне відділення. Для цього будівлю реконструювали.

Щоб утеплити приміщення хірургічного корпусу та зменшити енерговитрати, проводять капремонт фасаду з використанням енергозберігаючих технологій. Це зробили в межах Програми пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області на умовах співфінансування з обласного (3,325 млн грн) та місцевого (3,325 млн грн) бюджетів.

Також, тут уже провели капітальний ремонт палати інтенсивної терапії у кардіологічному відділенні терапевтичного корпусу. Оновили вентиляційну систему й опалення, систему подачі кисню. Також – облаштували реанімаційну залу. Роботи профінансували з місцевого бюджету.

Окрім того, цьогоріч для лікарні закупили нове медичне обладнання загальною вартістю майже 90 млн грн (з яких місцевий бюджет – 89,2 млн грн, кошти Національної служби здоровʼя України (державний бюджет) – 521,4 тис. грн, власні кошти медзакладу – 132,2 тис. грн):

 – система МРТ;

 – дві рентгенівські системи;

 – обладнання для патанатомічної лабораторії;

 – УЗД-апарат та ін.

«Сьогодні ми живемо в процесі реформи медицини і величезне дякую НСЗУ за те, що вона працює правильно, розподіляє ресурс, коли  «гроші йдуть за пацієнтом» і чим кращі умови ми створимо для людини, чим кращі послуги будуть надавати фахівці, тим більший розвиток матимуть заклади. Також ми формуємо госпітальну мережу і в цьому процесі можемо концентрувати допомогу на закладах, які надають справді якісні медичні послуги. Також це реформа децентралізації, завдяки якій в громадах з’явилися ресурси і вони самі можуть розпоряджатися ними», – зазначив очільник області Максим Козицький.

Нагадаємо, що згідно з розпорядженням начальника Львівської Максима Козицького «Про затвердження переліку закладів охорони здоров’я спроможної мережі госпітального округу Львівської області» 27.07.2023 № 577/0/5-23ВА КНП, Дрогобицька міська лікарня №1 визначена кластерною лікарнею. За словами Максима Козицького, такий статус тягне за собою і відповідні вимоги від Національної служби здоров’я України – як щодо наявності відділень, які мають бути забезпечені відповідно до табеля оснащення, так і щодо кадрового складу.

«Відділення екстреної медичної допомоги, інсультний центр, відділення інтервенційної кардіології та  реперфузійної терапії, оновлена палата інтенсивної терапії кардіологічного відділення, закупівля сучасного обладнання, підготовка приміщень для новоствореного урологічного відділення – все це кроки для забезпечення концентрації основних видів ургентної та планової медичної допомоги в межах одного кластерного закладу, самодостатнього і спроможного  для того, щоб повноцінно і якісно забезпечити медичне обслуговування населення відповідно до переліку напрямів медичного обслуговування в регіоні», – додав начальник Львівської ОВА.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації