ОК «Південь» попередив про небезпеку від рф в Чорному морі

Фото ілюстративне

Ворог посилює мінну небезпеку в акваторії Чорного моря. Про це заявила керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону «Єдині новини», пише Укрінформ.

Наталія Гуменюк розповіла, що Сили оборони знищили міну, яку винесло штормове море на пляж міста Чорноморська Одеської області, підкресливши, що «задача була непроста, море було бурхливим, і в момент виявлення міну знешкодити було неможливо через підвищене хвилювання моря».

“За нею (міною. – ред.) стежили фахівці, і вдалося за дві доби її ліквідувати. Контрольовано знищити. Жодних ушкоджень узбережжю не завдано, люди не постраждали, тому що було вжито всіх необхідних заходів, у тому числі й інформативних – попереджено про небезпеку”, – розповіла Гуменюк.

Речниця ОК Південь зазначила, що «такі міни може приносити море».

«Воно зараз особливо бурхливе, якраз триває період потужних штормів. Крім того, ворог підсилює присутність мін в акваторії Чорного моря. Час від часу спостерігаємо активність тактичної авіації, спрямованої якраз в напрямку острова Зміїний і там, де морські транспорті шляхи перетинаються, і течія може сприяти тому, щоб додаткові вибухові пристрої, які ворог скидає з літаків, приносились якраз на шлях прямування цивільного судноплавства», – розповіла Гуменюк.

За її словами, “цивільне судноплавство залишається під контролем ворога“.

“І цієї ночі нічна атака знову була спрямована на припортову інфраструктуру. Дрони-безпілотники типу «Shahed» були спрямовані в напрямку узбережжя, з акваторії Чорного моря заходили на Одеську область. Дев’ять із них якраз на Одещині були знищені«, – додала керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування »Південь”. 

 

Джерело