Ознак найгіршого начальника — а чи пощастило вам?

Справжній лідер і глава колективу — хто він? Що відрізняє дійсно хорошого боса від того, хто лише вважає себе таким? Нерідко працівники страждають через жахливих шефів, що перетворюють життя в пекло, інформує gazetapo.lviv.ua.

Те, що людина займає керівну посаду, ще не означає, що вона природжений бос. Управляти колективом потрібно вміти, і це набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Тому, якщо вважаєте, що шеф у вас жахливий, цілком ймовірно, так воно і є. Тому що по-справжньому хорошого начальника важко сплутати з гордовитим і грізним керівником з жагою влади і манією величі. Які ж відмінні риси у людини, яку можна назвати жахливим босом?

Начальник не прислухається до думки підлеглих

Є такий типаж керівників, хто аж надто високо ставить себе над підлеглими. Забуваючи, що і він сам колись починав з низів, поки не дослужився до звання "шефа". Такий бос не сприймає думку, критику або побажання співробітників, вважаючи, що тільки йому — через статус, звичайно, — видніше, як краще вчинити. Особливо злять подібних керівників ідеї, що йдуть на противагу його власним.

Шеф ігнорує проблеми

Перекладання відповідальності та очікування, що проблема вирішиться сама собою, — не найкращий підхід, коли ти бос. Швидше така поведінка вказує на некомпетентність шефа. Лідер повинен вміти справлятися з труднощами, мотивувати підлеглих, не боятися їх і показувати, що навіть з найскрутнішого становища все одно є вихід. Але ті начальники, хто звикли халатно ставитися до виникаючих проблем і валити їх рішення на плечі підопічних, створюють тільки більше перешкод в роботі.

Бос тільки командує, але сам нічого не робить

Ще одна відмітна ознака жахливого боса — неправильна комунікація з колегами. Багато зарозумілі особистості звикли тільки роздавати вказівки і очікувати готового результату. Так, керівна посада і полягає в тому, щоб направляти людей, проте є безліч моментів, в яких саме начальство повинно показати, як правильно робити те, що потрібно. Поганий шеф вміє тільки командувати і наказувати.

Начальник не визнає власних помилок

Крім ігнорування проблем керівник, якого ніяк не можна назвати хорошим, не визнає власних помилок. Така особистість шукає винних, перекладає відповідальність, виправдовується або навіть накладає табу на обговорення своєї помилки. Але вміння шефа відповідати за свої дії вкрай важливо для задоволеності співробітників. У гіршому випадку колеги почнуть поводитися дзеркально, що знизить рівень комфортності роботи для підлеглих.

Бос боїться ризикувати

Нерішучість — чергова риса шефа-невдахи. А причина її випливає з попереднього пункту. Ризикувати означає бути готовим взяти на себе відповідальність. Погані начальники просто не хочуть приймати нестандартні рішення, тому як бояться, що невдача занадто сильно відіб'ється на їх кар'єрі і репутації керівника. Але така поведінка виставляє шефа не в кращому світлі.

Ніякої похвали від шефа, тільки покарання

Є поширена думка серед керівництва, що найкраще співробітників мотивують не похвали, а покарання. Жахливий бос використовує тактику батога, зовсім забуваючи про пряники. Але от невдача, більшості підлеглих, чию працю регулярно знецінюють, стає некомфортно працювати під керівництвом такої людини. Поганий шеф може публічно принизити неугодного колегу, абсолютно не розуміючи, що такими діями показує не авторитет, а непрофесіоналізм.

Начальник не бачить сенсу в змінах

Консерватизм у багатьох сферах бізнесу приносить лише крах. Якщо не йти в ногу з часом, можна запросто розгубити всіх клієнтів. Однак жахливі начальники цього не розуміють. Вони не хочуть нічого змінювати, коли справа стосується їхнього підходу до керівництва та організації роботи, тому що звикли до певних внутрішніх процесів. Навіщо виходити із зони комфорту, якщо можна цього не робити? Але така політика не принесе нічого, крім застою і збитків. А при подібному розкладі про великий прибуток можна забути.

Шеф хоче, щоб всі на нього рівнялися

Як відрізнити поганого боса від хорошого? Другий прекрасно розуміє, що в команді має бути різноманітність фахівців, типів особистості і видів мислення. Що дозволить знаходити незвичайні рішення проблем, придумувати нові продукти і відрізнятися від конкурентів. Зарозумілий, але дурний начальник транслюватиме підлеглим особисті уявлення як єдино вірні, бажаючи створити копії себе. Але таке не призведе ні до чого хорошого.

Бос регулярно навантажує завданнями в неробочий час

І, мабуть, найгірша риса всіх недолугих і безвідповідальних начальників — звичка навантажувати працівників у вихідні і змушувати працювати в неробочий час. Ці персони керуються принципом "я ж так роблю, значить, і всі можуть". Але такої поведінки не повинно бути. Якщо не дозволяти підлеглим регулярно відпочивати, незабаром ті втратять бажання працювати, продуктивність різко впаде. Тому що люди — не роботи. Хороший бос вміє відпочивати сам і дозволяє робити це іншим.

Джерело