Перетворилося на суцільний ліс: у Мережі показали, як зараз виглядає Каховське водосховище (ВІДЕО)

ФОТО: ілюстративне

Після теракту та засухи, Каховське водосховище практично перетворилося на ліс, оскільки заросло деревами. Про це інформує Українська Природоохоронна Група у Фейсбук.

 Зазначається, що екокатастрофи через зруйноване водосховище не сталося.

 «Не буде ані пустелі, ані навали інвазійних видів. Наші науковці продовжили моніторинг дна Каховського водосховища, який розпочали одразу після підриву дамби. Ще 10 червня ми заклали на дні водосховища ділянки для дослідження сукцесійних процесів: відібрали ґрунти і подивились, які є рослини в стадії паростків», – мовиться у повідомленні.

Відео дивитися тут.

Які висновки

Наразі на території осушеного водосховища відбувається формування аборигенної рослинності.

«У біотопах ми зафіксували понад 65 видів рослин. До речі, на відео можете бачити, як формується молодий заплавний вербовий ліс. А там, де черепашки, формуються ділянки прибережно-черепашкових біотопів з розрідженою рослинністю. Засолених ділянок немає. Уся ця територія заростає. Але, звісно, що щільність заростання різна: на мулах – велика, а там, де черепашкові ліси, заростання іде повільніше», – зазначили у Природоохоронній групі.

Науковці продовжують вивчати, як відновлюється рослинність на цій території.

Читайте також: у серпні в Офісі президента показали, що залишилося від Каховського водосховища (ВІДЕО)

«Але вже зараз можна констатувати, що тут не буде ані опустелювання, ані великого наступу агресивних інвазійних рослин. Ба більше, тут уже відновлюються біотопи Бернської конвенції, які охороняються», – вказано у повідомленні.

Джерело