Переваги роботи саме у жіночому колективі

Про жіночі колективи існує безліч образливих стереотипів. Однак сучасні дослідження показують, що більша частина з них — помилкові. Розповідаємо, чому робота у жіночому колективі настільки недооцінена, хоча і має незаперечні плюси, інформує gazetapo.lviv.ua.

Попри активну фемповістку у світовій культурі, сучасні жінки продовжують зіштовхуватися з забобонами.

Якщо ж ввести у пошуковий рядок Google словосполучення "жіночий колектив", то послужлива підказка продовжить: "…змії". Стереотипи про жіночий колектив досі тиснуть на нас. На противагу цим забобонам ми зібрали п'ять переваг роботи у жіночому колективі.

Висока продуктивність

Жінкам складно пробитися на багато посад, тому ті, хто зміг це зробити, задають високу робочу планку. Серед них чимало трудоголіків, хто останніми йдуть з офісу і прагнуть до виключно рекордних результатів. Жінки доводять, що вони гідні своєї посади, і часом їм здається, що у них немає права на помилку. Тому жіночі колективи, особливо у тих галузях, де домінують чоловіки, націлені на дивовижні результати за короткі терміни.

Взаємовиручка і підтримка

У жіночому колективі співробітниці частіше прийдуть одна одній на допомогу, підтримають у стресовій ситуації і підбадьорять. На відміну від чоловіків, жінки рідше висміюють одна одну за помилки або критикують спірні рішення. Водночас вони швидше проявлять співчуття, допоможуть у складній ситуації. Відповідно до статті, опублікованої у журналі Translational Psychiatry, жінки більш схильні до емпатії: з максимального коефіцієнта (80) вони у середньому набирали 50, а чоловіки — 41.

Атмосфера діалогу

Жінки ефективніше вибудовують проактивну і чуйну культуру у компанії, завдяки тому, що у них краще розвинені навички невербального спілкування. За рахунок цього їм легше спілкуватися з усіма співробітниками, незалежно від статі. Зрештою складається команда, учасниці якої полюбляють і вміють спілкуватися одна з одною, що позитивно впливає на загальний результат.

Дитяче питання

Жінкам не треба пояснювати, що таке діти і чому вони вимагають уваги. Іноді потрібно піти раніше, щоб забрати дитину з дитячого садка, іноді — і зовсім не вийти на роботу, тому що малюк захворів. У жіночих колективах, зазвичай, йдуть назустріч працюючим мамам і організовують для них можливість віддаленої роботи у перші роки життя дитини або корпоративні дитячі садки на території офісу. Це вигідно і самим співробітницям, і їх керівництву: перші вибудовують баланс робота-сім'я, другі — не втрачають цінні кадри.

Робота у команді

Згідно з дослідженнями Пітера Дж. Куна і Марі-Клер Вільваль, жінки краще працюють у команді, ніж чоловіки, оскільки другі демонструють більшу недовіру до здібностей своїх колег. У іншому дослідженні відзначають, що наявність більшої кількості жінок на робочому місці позитивно позначається на залученості усіх співробітників. Усе завдяки позитивній організаційній культурі: у жіночому колективі працювати весело і цікаво.

На закінчення відзначимо, що якими б не були переваги жіночого колективу перед чоловічим, не варто штучно створювати одностатеву команду. Так, дослідження McKinsey підтвердили, що чим краще йдуть справи з гендерною різноманітністю у компанії, тим вищою є для неї ймовірність досягти кращих фінансових показників. Тому прагнути найкраще до гендерного балансу, адже інновації, ефективні рішення і задоволеність співробітників залежать не від статі колег і керівників, а від самих людей.

Джерело