«Почуй лікаря»: від початку вересня у школах області провели уже понад 40 лекцій щодо турботи про здоров’я

Почуй Лікаря (5) (1)

Волонтерка проєкту поділилася враженнями від роботи зі школярами.

За 2 місяці нового навчального року волонтери проєкту «Почуй лікарня» провели понад 40 лекцій у школах Львівщини, під час яких розповіли учням про те, як зберегти своє здоровʼя.

«Чесно кажучи, спершу було складно сконцентрувати увагу підлітків на лекції, але згадала лайфхаки від Галини Бордун (радниця начальника Львівської ОВА, кураторка проєкту – ред.), завдяки яким мені вдалося залучити учнів до активної розмови. У комфортній атмосфері ми встигли обговорити, що потрібно додати у свій раціон овочі та фрукти, та слід виключити фастфуд, зіграли гру про корисні продукти, розділити нашу тарілку згідно гарвардських стандартів», – ділиться враженнями від останньої лекції, яку провела для ЗСШ «Лідер», Марʼяна Курик, дівчина в проєкті вже третій рік. 

Під час лекцій школярі розповідали, які страви є їхніми улюбленими, а також про свій режим харчування, який вдалось оптимізувати, навчились розраховувати індекс маси тіла та визначати свою оптимальну вагу.

Окрім того, що волонтери самі проводять лекції, вони теж навчаються нового Так, минулого тижня у межах проєкту «Почуй лікаря» відбулася лекція від кандидата медичних наук ЛНМУ ім. Данила Галицького, лікаря-хірурга, мамолога Назара Костишина.

Лекцію присвятили радіологічній та інтервенційній діагностиці патології молочної залози. Назар Костишин детально розповів про можливості ультразвуку та мамографії у диференційній діагностиці новоутворів – незалежно від того, чи є вони доброякісними, чи раковими.

Особливу увагу зосередили на інтервенційній діагностиці, а саме морфологічній верифікації утворів. Тонкоголкова та трепан (core) біопсія – це потужні інструменти, які дозволяють точно визначити характер новоутворів та обрати найкращу стратегію лікування.

Нагадаємо, у межах проєкту «Почуй лікаря» волонтери, студенти-медики, проводять лекції для учнів у школах області про те, як дбати про своє здоров’я, та щодо профілактик хвороб. Проєкт започаткували у Львівській ОВА два роки тому. До проведення занять волонтерів готують фахівці у сфері охорони здоров’я. Детальніше про проєкт – тут: https://loda.gov.ua/news/77453

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації