Польські перевізники можуть до кінця року перекрити кордон з Україною

Фото: Укравтопром Польсько-український кордон можуть перекрити до кінця року

Якщо раніше польські перевізники обмежувались одним пунктом пропуску, то тепер планують перекрити усі наявні в’їзди з України.

Польські перевізники погрожують з листопада перекрити всі пункти пропуску з українською стороною через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та Європейським Союзом. Про це повідомляє асоціація Укравтопром із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України.   Зазначається, що вже 3 листопада має пройти перша акція за участю польських перевізників поблизу пункту пропуску Корчова. Акція планується терміном на два місяці, тобто до кінця 2023 року.    “Причина страйків – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС”, – йдеться в повідомленні.    Польські перевізники вимагають:  

  • повернути українським перевізникам дозволи;
  • посилити для іноземних перевізників правила перевезень за ЄКМТ;
  • неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо фінанси компанії знаходяться не на території ЄС;
  • окрему чергу в Єчерзі для авто на номерах ЄС;
  • окрему чергу на всіх кордонах для порожніх фур;
  • отримати доступ до системи Шлях.
     

Якщо раніше польські перевізники обмежувались одним пунктом пропуску, то тепер планують перекрити усі наявні в’їзди з України.

Видання Auto24 пише, що окрім страйків на кордонах з Україною, з 9 листопада плануються страйки співробітників польських портів Гдиня та Гданськ, на які припадає левова частка фрахтів з України. Ці порти після закриття українських отримали збільшення’ навантаження з українського імпорту-експорту. Водночас місцеві працівники не отримали підвищення заробітної плати.

Нагадаємо, у червні польські фермери блокували рух вантажівок з України через пункт пропуску Шегині. Причиною протесту стало відновлення лібералізації торгівлі з Україною. Також блокувався рух через пункт пропуску Ягодин – Дорогуськ.

На кордоні з Польщею почали тестувати камери автофіксації

Джерело