Понівечила руку в січкарні: львівські лікарі зберегли кінцівку жінці (ФОТО)

Фото прес-служби лікарні

Львівські лікарі, хірурги Лікарні Святого Луки максимально зберегли пошкоджену лівицю жінки, яка важко травмувала руку та навіть частково відновити її рухливість. Історію пацієнтки розповіли Варта 1 в прес-службі лікарні.

59-річна Галина Скорбач із міста Рогатин, що на Івано-Франківщині понівечила руку в січкарні, коли подрібнювала листя кукурудзи. Шанси на порятунок кінцівки були мізерними, адже леза ампутували чотири пальці та вщент роздробили кисть.

Всі чоловіки в родині нині захищають країну, тож усю роботу по господарству жінка змушена виконувати сама. Нещасний випадок стався з пані Галиною минулої зими. Через постійні удари ворога по енергетичній інфраструктурі тоді часто вимикали світло, розповідає жінка.

І ось-ось мало бути чергове відімкнення, а їй треба було встигнути подрібнити листя кукурудзи та нагодувати худобу. Тож робила все похапцем і незчулася як ліва рука опинилася в січкарні. Гвинт захопив рукавичку, протяг долоню жінки крізь ножі і фактично перемолов пальці та кисть.

Медики, які прибули на виклик, екстрено доправили пані Галину до Львова – у Лікарню Святого Луки, на базі якої діє відділення хірургії кисті.

Фото прес-служби лікарні

Лікарі констатували: січкарня так сильно понівечила чотири пальці, що врятувати їх неможливо.

Сильно постраждала і кисть: множинні переломи, дефекти кісткової та м’яких тканин, а також пошкоджені сухожилля, артерії та м’язи. Аби поборотися за часткове збереження руки, хірурги одразу взялися оперувати пані Галину. Вони зафіксували кістки металевими конструкціями, зшили сухожилля, нерви та артерію, провели пластику м’яких тканин та шкіри.

На відновлення всіх структур лікарі витратили близько 4 годин. У післяопераційний період виникли проблеми: рана довго гоїлася і шкіра на руці почала відмирати. Під час другої операції хірурги видалили змертвілі тканини та пересадили на цю ділянку шкіру зі стегна пацієнтки. Втручання минуло успішно. Згодом рана загоїлась, переломи зрослися, також почала повертатися чутливість.

Минуло понад 9 місяців після травми. За цей час значно покращилася функція сухожиль пошкодженої руки пацієнтки та збільшився об’єм рухів.

Настільки, що пані Галина змогла навіть виготовити гердан для себе та вишити сорочку для своєї доньки.

“Я весь час тримала себе в руках та не пролила жодної сльозинки. Але, коли вперше зняли бинт, я заплакала. Я не вірила, що руку можна буде врятувати. Січкарня просто таки перемолола її. Результатом роботи хірургів я більш ніж задоволена, бо зараз можу знову вправлятися в побуті та займатися своєю улюбленою справою — вишивкою”, – радо ділиться своїми успіхами пані Галина.

Лікарі нагадують: у випадку отримання складних множинних травм із відчленуванням фаланг або кінцівок потрібно якнайшвидше звернутися до лікарні, де проводять реконструктивні операції. Адже час напряму впливає на успішність реплантації.

Джерело