Порошенко програв суд у Львові у справі проти прикордонників та віцеспікера Верховної Ради

ФОТО: Петро Порошенко

 Суд у Львові відмовив у задоволенні позову Петра Порошенка до віцеспікера Верховної Ради Олександра Корнієнка та 7 прикордонного Карпатського загону Держприкордонслужби України. Причиною звернення до суду було те, що колишнього президента України не випустили у закордонне відрядження у грудні 2023 року. Порошенко просив компенсувати йому затрати на переліт до США. У пресслужбі Львівського окружного адміністративного суду повідомили, що судове засідання відбулося 13 березня. Про це пише “Суспільне”.

 У своєму позові Петро Порошенко вимагав визнати незаконним скасування розпорядження про його відрядження до Польщі та США та скасувати рішення Державної прикордонної служби про відмову у перетині державного кордону.

Окрім того, вимогою було стягнути з обох відповідачів по 500 тисяч 85 гривень, щоб компенсувати витрати через заборону виїзду за кордон. Представник Порошенка надав суду рахунок за придбані авіаквитки на суму 1 мільйон 170 тисяч гривень.

Як повідомила головна спеціалістка зі зв’язків з громадськістю та пресою Львівського окружного адміністративного суду Тетяна Романів, у задоволенні позову відмовлено повністю.

У суді зазначили, що надані документи не свідчать, що платником був саме Петро Порошенко.

Читайте також: Порошенко заявив, що його не випускають з України через нібито загрозу його життю за кордоном

Нагадаємо, 1 грудня 2023 року Петро Порошенко через пункт пропуску «Краківець-Корчова» намагався потрапити за кордон. Політик пояснював, що мав відрядження, яке підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. Прикордонники відмовили у виїзді й не коментували рішення.

Адвокати політика подаватимуть апеляцію.

Джерело