Посівна на Львівщині змістилася

Аграрії Львівської області вже засіяли 27,7% прогнозованих площ ранніх зернових культур, що на 24% менше від аналогічного показника 2022 року.

Погіршення погодних умов і нічні заморозки дещо вплинули на терміни посіву ранніх культур, вони змістились приблизно на 10 днів, повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.

За оперативними даними,  господарства усіх категорій області ранніх ярих культур посіяли на площі 13 тис. га, зокрема:

    ярої пшениці – 7,6 тис. га (34,2% до прогнозу);     ярого ячменю – 2,5 тис. га (відповідно 20,5%);     вівса – 2,8 тис. га(22,7% до прогнозу);     ярого ріпаку – 1,2 тис. га (13,2% до прогнозу);     гороху – 42% прогнозованої площі (74 га).

Приблизно 40% посіяних площ ранніх культур (4,7 тис.га) засіяли сільськогосподарські підприємства області.

В числі ранніх ярих культур посіви ярої пшениці займають більше 60% площ, якої у поточному році прогнозується посіяти на площі 22,3 тис. га, більше на 6,2% ніж минулого року. В агроформуваннях ця культура займатиме 13,8 тис. га, більше на 18,2% (2,1 тис. га) до площ минулого року.

«Оскільки через низку причин в комерційному секторі восени 2022 року не досягнуто запланованих обсягів посіву озимих культур, ми прогнозуємо збільшення площ під ярими зерновими культурами (ярою пшеницею, гречкою, кукурудзою, вівсом) на 6,2%, технічними на 1,8% (ярим ріпаком, соєю), овочами. Поряд з тим, позитивний вплив на збільшення площ, зокрема нішевих та овочевих культур, має Комплексна програма підтримки аграрного сектору регіону, яка вже розпочала свою дію. В межах цієї програми з обласного бюджету аграрії можуть відшкодувати до 50% вартості високорепродукційного насіння не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду», – розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Джерело