Поставки нафти з РФ упали найбільше з початку великої війни

Фото: Getty Images Загалом 25 танкерів завантажили 18,7 млн барелів російської нафти за тиждень, що завершився 7 липня

Bloomberg зазначає, що загальний обсяг поставок російської нафти теж знизився, але воно було пом’якшено зростанням цін на нафту.

Тижневий показник поставок нафти з Росії впав до найнижчого рівня з моменту вторгнення в Україну у 2022 році, повідомляє Bloomberg.

ЗМІ зазначає, що чіткої причини для падіння відвантажень не було. Не було прогалин у програмах завантаження, і не було повідомлень про шторми. Але поставки з Балтійського, Чорного і Тихого морів скоротилися в порівнянні з попереднім тижнем.

Поліпшення дотримання Росією цільових показників видобутку ОПЕК+ може призвести до скорочення обсягів нафти, доступної для експорту. Згідно з московським коефіцієнтом перерахунку 7,18 барелів на тонну, видобуток упав приблизно на 360 000 барелів на добу в період з березня по червень.

Загальний обсяг поставок російської нафти також знизився, але це падіння було пом’якшено четвертим поспіль тижневим зростанням цін на нафту.

Загалом 25 танкерів завантажили 18,7 млн барелів російської нафти за тиждень, що завершився 7 липня. Це різке падіння порівняно з 25,66 млн барелів на попередньому тижні.

Близько 900 тис барелів нафти на добу було завантажено на танкери, що прямували до Китаю. 

Валова вартість російського експорту нафти впала до 1,44 млрд дол за тиждень до 7 липня з близько 1,92 млрд дол за період до 30 червня.

Тижневий валовий дохід все одно був найнижчим з останнього тижня січня 2024 року.

Як ми вже писали, надходження від продажу нафти й газу РФ зросли приблизно на 41% в річному обчисленні в першому півріччі – до 65,12 мільярда доларів через зростання цін на нафту й ослабленню рубля.

Раніше повідомлялося, що в травні Росія вперше за майже два роки обійшла США та стала найбільшим постачальником газу в Європі. 

Джерело