Повістки через «Дію»: в Мінцифри відповіли чи запрацює система

Фото ілюстративне

У Мінцифрі прокоментували наболіле питання, яке турбує українців, чи будуть приходити повістки в «Дію». Так, віце-прем’єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров вчергове відповів і наголосив, що військовозобов’язаним українцям не надходитимуть повістки через застосунок «Дія».   Про це він розповів в інтерв’ю для видання  «РБК-Україна».

Не буде повісток у «Дії». Мені здається, що поки я працюю міністром, то все, про що ми говоримо – ми потім дотримуємося наших слів. Тому можу сказати вам впевнено, що не буде повісток в «Дії», – наголосив міністр.

Михайло Федоров розповів також і про проєкт «Єдиного державного реєстру призовників», військовозобов’язаних і резервістів – «Оберіг».

“І, по суті, кожен військкомат володіє інформацією про військовозобов’язаних, але цю інформацію зберігає в цих папочках. По суті, перше завдання було – це відцифрувати ці папочки, внести їх до системи, для того, щоб ця інформація була онлайн. І коли ви приходите до військкомату, вона вся була в вашій справі і не потрібно було шукати цю інформацію. Тоді відразу в режимі реального часу зрозуміло для Збройних сил України, а що взагалі відбувається з мобілізацією, а скільки є військовозобов’язаних, а де вони навчалися – тобто для того, щоб робити якесь прогнозування. Цей етап закінчився, понад 90% вже відцифровано саме цієї інформації”, – розповів міністр.

Читайте також: чи будуть надсилати повістки у Дії

Федоров зауважив, що реєстр вводився в експлуатацію досить довго, наповнювався також довго, але він не з’явився під час повномасштабного вторгнення, він був ще до цього. 

Джерело