Сьогодні неділя, 18 лютого, – останній день Масляної, який також називають Прощеною неділю.
Цей день є останнім перед Великим постом, в який потрібно входити з чистою душею. Саме тому сьогодні прийнято просити вибачення у всіх, кого ви колись могли ненароком скривдити. Адже це допоможе зосередитися на духовному житті і очистити серце для зустрічі Великодня.
Прощена неділя також називають Тижнем сиропустной, так як саме в цей день, після заходу сонця, потрібно припинити вживання молочних і м'ясних продуктів.
Як правильно просити вибачення і які слова краще підібрати
У Прощену неділю всі люди просять один у одного вибачення за вільні і невільні образи і гріхи. На прохання про прощення "Прости мене, якщо зможеш!" прийнято відповідати "Господь простить, і я прощаю".
При цьому не обов'язково просити прощення при особистій зустрічі. Можна відправити повідомлення по телефону або в соціальних мережах – церква позитивно ставиться до таких сучасних віянь.
Варто відзначити, що просити вибачення в цей день прийнято не з самого ранку, а з заходу до повної темряви. Днем прийнято відправлятися на кладовищі і поминати покійних. Ближче до вечора люди збираються в церкві і вже на літургії просять вибачення один у одного. Після цього необхідно збиратися всім за великим столом, ще раз просити вибачення і йти спати.
Також існує традиція в цей день ходити в лазню, щоб очистити думки і тіло.
Прощена неділя – що можна і що не потрібно робити
Прощена неділя є днем духовного очищення і підготовки до Великого посту. Тому потрібно постаратися бути максимально щирим – якщо ви давно хотіли сказати близьким якісь слова, то це потрібно зробити саме сьогодні.
При цьому в Прощений день просять пробачення не тільки у живих, а й у покійних друзів і рідніх. Потрібно зробити це подумки, помолившись за упокій їхніх душ.
Також існує і безліч заборон в цей день. Зокрема:
відмовляти кому-небудь з тих, хто просить прощення – це великий гріх;
думати про погане;
вступати з ким-небудь в конфлікти, злитися, сваритися і обурюватися;
займатися фізичною працею: зокрема, прибиратися і прати. Виняток – приготування їжі та догляд за домашніми тваринами;
їсти м'ясо (в принципі, від м'ясних продуктів слід ще в перший день Масляної), а також напиватися;
пізно лягати спати, так як після півночі вже настає Великий піст.
Як попросити вибачення у прозі
Як багато важить "прости", сказане від чистого серця. Сьогодні я хочу попросити у тебе прощення за все, що було зроблено і сказано. Нехай погане залишиться позаду, а краще не змусить себе чекати
——————————–
У цей світлий день прошу пробачити мене! Нехай всі образи, сварки, слова залишаться в минулому! За всі допущені помилки, випадкову грубість і неприємні розмови вибачте, і хай вибачить Вас Бог!
——————————–
Сьогодні, я прошу вибачення за все, щоб сказано і зроблено. Нехай те, що так гнітило серце, покине нашу душу і думки. Адже прощати – значить бути прощеним. Прости мене!
——————————–
У світлий день Прощена неділя давайте побажаємо собі і близьким відкрити серця назустріч доброті і покаяння, полегшити душу щирим проханням пробачити нам наші вчинки і образливі слова. Будьте здорові, успішні, доброзичливі, люблять і любящі.
Залиште відповідь