путін та Сі припускають, що мирні переговори відбудуться до кінця року, – Орбан

Під час своїх зустрічей із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном російський та китайський лідери Володимир Путін та Сі Цзіньпін припустили можливість переговорів між РФ та Україною до кінця цього року. Про це пише видання El Pais з посиланням на листо Орбана.

На думку угорського прем’єра, Європа повинна «запустити» мирну ініціативу, не чекаючи на лідерство Сполучених Штатів, адже там зараз тривають передвиборчі перегони.

Орбан також описав розмову із Сі Цзіньпінем, під час якої він розповів йому про можливі сценарії розвитку конфлікту після листопадових президентських виборів у США. Він вважає, що новообраний американський президент «зіткнеться з тиском, який вимагатиме швидкого досягнення політичного результату ще до вступу на посаду».

«Припинення вогню, що передує мирним переговорам, а також швидкі та інтенсивні мирні переговори можуть бути в інтересах нової адміністрації», — сказав він китайському лідеру.

Під час зустрічі з Путіним Орбан обговорив із ним пропозиції з мирного врегулювання війни. російський лідер вважає «актуальною» пропозицію, яку обговорювали під час переговорів у Туреччині у 2022 році. Путін стверджував, що українські втрати на місяць становлять від 40 до 50 тисяч людей, і тому його «здивувала» відмова українського президента Володимира Зеленського від тимчасового припинення вогню.

Читайте також: Україна не зможе повернути всі території, але переможе у війні

Орбан заявив, що «зараз є більше шансів, що всі можливі пропозиції щодо припинення вогню та дорожня карта мирних переговорів будуть сприйняті позитивно», попри те, що, за його словами, наступні місяці на фронті російсько-української війни будуть «драматичнішими, ніж будь-коли».

Джерело