Рада дозволила службі безпеки Укрпошти застосовувати зброю

Законопроєкт про застосування зброї працівниками Укрпошти підтримали 319 народних депутатів.

У 2023 році в Україні набрав чинності новий закон «Про поштовий зв’язок», який передбачає право носіння та використання зброї працівниками пошти, але не містить положень щодо її застосування. «Застосування зброї одними особами неминуче призводить до обмеження прав і свобод інших осіб, зокрема права на життя і здоров’я, тому питання визначення порядку застосування та використання зброї має вирішуватися на законодавчому рівні», – повідомляв Зеленський.

Відповідно до цього депутати видозмінили закон.

Він передбачає, що працівники поштової безпеки можуть застосовувати зброю у двох випадках:

  • для відбиття нападу на персонал пошти у випадку загрози їхньому життю чи здоров’ю;
  • для відбиття нападу на об’єкти поштового зв’язку з метою збереження грошових коштів.

Застосовувати зброю можна тільки після попередження, але є два винятки: збройний напад (або раптовий напад з застосуванням автомобілів чи інших небезпечних засобів) та спроба заволодіти вогнепальною зброєю.

Не можна застосовувати зброю до вагітних жінок, дітей, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості (якщо тільки вони не нападають і не загрожують життю і здоров’ю людей).

Працівник підрозділу поштової безпеки може взяти до рук вогнепальну зброю і привести її у готовність, якщо вважає, що в обставинах, що склалися, можуть виникнути підстави для її застосування. Але застосовувати її можна тільки для такого ступеня шкоди, який є необхідним і достатнім для припинення нападу.

Читайте також: У Золочеві 82-річний водій авто збив 81-річну жінку

У разі поранення нападника працівник має надати йому домедичну допомогу, викликати лікарів та негайно повідомити в поліцію.

Джерело