Рада поставила на паузу законопроєкт про обмеження віку студентів

Законопроєкт про обмеження віку студентів, які не підлягають мобілізації наразі поставлено на паузу. Про це розповів представник президента в Раді, нардеп Федір Веніславський у коментарі ВВС.

Ініціатива передбачає встановити, що під мобілізацію не підпадають «здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які за денною або дуальною формами здобуття освіти здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній Законом України »Про освіту«, якщо навчання було розпочато не пізніше року досягнення здобувачем освіти 30-річного віку, а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти».

Багато хто в Україні використовує навчання як спосіб уникнути мобілізації. 

 «Звичайно, є значна кількість чоловіків у віці сорок-п’ятдесят років, які раптом виявили бажання здобувати вищу освіту – другу, третю чи четверту, причому на денній формі. Це очевидна для мене як для юриста форма уникнення призову за мобілізацією», – сказав Веніславський.

Нардепи не досягли одностайності думок щодо цієї ініціативи. Зокрема, багато дискусій навколо того, хто має право на відстрочку, а хто – ні у разі прийняття цього закону. 

«На сьогодні говорити про якусь модель скасування відстрочки, яка має загальну підтримку, – ми ще не можемо. Йдуть дискусії. Те, що це питання треба вирішувати, я думаю, в цьому сумніву немає. Коли це буде, як це буде – подивимося», – розповів нардеп.

Веніславський наголосив, якщо людина здобуває послідовну освіту – спочатку професійно-технічну, потім передвищу, вищу, а потім післядипломну, то відстрочка потрібна. Зокрема, це стосується лікарів, аспірантів чи докторантів. 

Читайте також: ТЦК не зміг знайти експрокурора, який відгуляв гучне весілля у Львові, щоб вручити повістку

Але, коли людина несподівано йде вчитись у зовсім іншу сферу під час війни, то це недопустимий варіант поведінки.

Джерело