Росіян після виборів чекає найбільше за 20 років підвищення податків – ЗМІ

Фото: Верстка

Видання “Важные истории” стверджують, що запропонована Путіним реформа торкнеться щонайменше 20 млн росіян.

Правлячий режим РФ готує найбільше за 20 років підвищення податків для громадян, щоб профінансувати рекордні видатки на окупаційну війну в Україні. Зокрема, після президентських виборів у Росії планують підвищити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) до 20%, а податок на прибуток – до 25%. Про це заявляє видання Важные истории з посиланням на джерела.

Запропонована Володимиром Путіним реформа торкнеться щонайменше 20 млн росіян і має забезпечити додаткові надходження до бюджету РФ в обсязі 2,5 трильйона рублів на рік.

У 2020 році в Росії вже підвищували ПДФО до 15%, але тільки для заможних росіян з доходами понад 5 млн рублів на рік. Тепер такий податок поширять на всіх росіян з доходом більше 1 млн (або 83 тисячі рублів на місяць). Для тих, хто заробляє більше 5 млн, ставка буде ще вищою – 20%.

Один із співрозмовників видання уточнив, що відповідні поправки до російського законодавства можуть внести навесні, після переобрання Путіна та призначення нового уряду, а чинності вони набудуть наступного року.

За даними Росстату, дохід у розмірі понад 1 млн рублів на рік має близько 14% населення Росії або 20 млн осіб. Сумарно це дозволить зібрати до російського бюджету 450 млрд рублів. Ще 2 трильйони рублів має забезпечити підвищення податку на прибуток.

У посланні до Федеральних зборів 29 лютого Путін анонсував податкову реформу. Незабаром після цього міністр фінансів Антон Сілуанов заявив, що відповідні пропозиції вже готуються.

Прогресивна шкала ПДФО існувала у Росії з 1992 до 2001 року. Мінімальна ставка становила 12%, а максимальна – 35%. Потім влада запровадила плоску шкалу прибуткового податку із загальною ставкою 13%. Вона діяла упродовж 20 років.

Як ми вже писали раніше, за інформацією ЗМІ, залежність російської економіки від військових витрат досягла такого рівня, що вона не може дозволити собі ні виграти, ні програти війну.

Додамо, що інфляція у Росії за підсумками 2023 року склала 7,4%. 

Джерело