Скандал у Львові: звільнять керівництво церкви, де проходили зйомки кліпу Соловій та Жадана

Скріншот з кліпу Христини Соловій та Сергія Жадана

Після скандалу у Львові з музикантами та суспільною думкою, Андріївська церква УГКЦ отримає нове керівництво. Нинішнє  буде звільнено через скандал зі зйомками кліпу в храмі кліпу дуету письменника і музиканта Сергія Жадана та співачки Христини Соловій. Про це повідомив в ефірі «Говорить Великий Львів» священнослужитель, доктор богослов`я та патристичних наук, УГКЦ Юстин Бойко, пише “Еспресо.Захід”. 

Це рішення насправді вже визрівало, тому «реформа буде».

Отці Василіани розуміють, що мають винести урок із ситуації, втім хочуть зробити це розумно і виважено.

«Провина отців є явною у цій ситуації. Окрім морального принципу, вони порушили ще й принцип церковного права, який каже, що не можна церкву використовувати для інших цілей, окрім молитви і того, що служить слову Божому», – зазначив о. Юстин Бойко.

Додамо, що 20 жовтня «Жадан і Собаки» та Христина Соловій випустили спільну пісню «Серце» та кліп на неї. Частково кадри для стрічки знімали у церкві Святого Андрія Первозванного. Кліп відразу викликав бурхливу реакцію у суспільстві. А парафія церкви повідомила, що він пропагує  антихристиянські цінності, а тому попросили виконавців видалити опубліковане музичне відео. Зокрема у кліпі є поцілунок двох дівчат.

Отець Юстин Бойко визнав, що представники храму справді дозволили знімати кліп у церкві, але каже, що сталася помилка і отці-василіяни не очікували такого сценарію.

Наразі у львівській церкві святого Андрія через скандал скасували усі заходи, зокрема і ті, що мають благодійну мету. 22 жовтня не проводили запланований раніше благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ.

Читайте також: Жадан і Соловій прокоментували скандальний кліп, який зняли у львівському храмі

Самі Жадан і Соловій  зазначили, що «жодного святотатства» у своїй музичній роботі не закладали. Соловій і Жадан передбачили, що може виникнути багато галасу навколо кліпу.  Жадан зазначив, що у кліпі церква виступає метафорою

Джерело