Смерть помічника Залужного: у ДБР повідомили про підозру офіцеру (ФОТО, ВІДЕО)

Фото ДБР

Працівники ДБР повідомили про підозру офіцеру з Апарату помічників Головнокомандувача ЗС України, який подарував гранати загиблому колезі Геннадію Частякову. Про це 9 листопада повідомили у прес-службі ДБР.

Слідство встановило, що офіцер набув без відповідного на це дозволу 8 ручних універсальних наступально-оборонних гранат «DM 51A2» та приніс їх до свого службового кабінету.

«Згодом він упакував шість з них у подарунковий дерев’яний ящик та поклав туди пляшку міцного алкоголю. Цей ящик він подарував військовослужбовцю Геннадію Частякову з нагоди його дня народження. Цими діями офіцер фактично вчинив збут вибухових пристроїв.
Ще дві гранати він продовжив зберігати у шафі свого робочого кабінету, де вони були вилучені працівниками правоохоронних органів», – йдеться у повідомленні ДБР.

Офіцеру повідомлено про підозру:

  • у придбанні,
  • зберіганні,
  • носінні та збуті вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 7 років.

Нагадаємо, що 6 листопада 2023 року під час розпакування подарунка відбувся підрив гранати, у результаті чого Геннадій Частяков загинув. Наступного дня Офіс Генерального прокурора визначив підслідність у цьому кримінальному провадженні за Державним бюро розслідувань.

Досудове слідство триває, працівники Бюро встановлюють усі факти, пов’язані з трагічною подією та поки не відкидають жодну з версій.

Зокрема розглядалися версії:

  • нещасний випадок в результаті необережного поводження з боєприпасами;

  • вбивство на замовлення спецслужб рф;

  • вбивство на ґрунті неприязних відносин;

  • спроба вбивства спецслужбами рф іншого офіцера Апарату Головнокомандувача ЗС України.

Водночас нещасний випадок в результаті необережного поводження з боєприпасами працівники ДБР вважають головною версією причини загибелі помічника Головнокомандувача ЗС України.

Процесуальне керівництво здійснює спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.

Джерело