Соціалізація і доступ до освітніх та реабілітаційних послуг: на Львівщині дбають про комфортні умови мешканців соціальних закладів

Заступниця начальника Львівської ОВА відвідала соціальні заклади на Самбірщині

Заступниця начальника Львівської ОВА відвідала соціальні заклади на Самбірщині.

У межах візиту на Самбірщину заступниця голови Львівської ОВА Христина Замула разом з т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Романом Андресом та головою Самбірської РВА Іваном Ільчишиним відвідали Буківський дитячий будинок-інтернат та Созанський психоневрологічний інтернат.

Буківський будинок-інтернат – це соціально-медична установа для постійного проживання дітей (дівчат) віком від 4 до 18 років, які мають порушення фізичного, психічного та розумового розвитку. Вони потребують особливого догляду, побутового і медичного обслуговування, освітніх та реабілітаційних послуг.

За словами Христини Замули, пріоритетом є комфорт, безпека людей та гідні умови проживання мешканців. 

«Важливо, щоб спеціалізовані заклади інтернатного типу були простором, де люди отримують фахову допомогу, якісні медичні послуги та відповідний догляд. Також одним із нагальних питань є посилення соціалізації вихованок закладу», – наголосила Христина Замула.

У будинку є молодіжне відділення для жінок від 18 до 35 років, де вони можуть займатися рукоділлям, випічкою та творчістю – виготовляти вервиці, ікони із алмазної мозаїки та картини із бісеру.

Созанський психоневрологічний інтернат призначений для постійного проживання чоловіків із психоневрологічними захворюваннями, які потребують догляду, побутового і медичного обслуговування.

Задля соціалізації чоловіків для них організовують заходи із культурно-масової роботи, різноманітне дозвілля: екскурсійні поїздки, вихід у місто, відпочинок біля озера, святкові концерти та виступи.

«Ми спільно працюємо над тим, аби покращити матеріальну базу закладів. Зокрема, є потреба в заміні прального та кухонного обладнання у Буківському будинку-інтернаті.

Созанський інтернат потребує придбання і встановлення двох газових котлів, реконструкції з добудовою евакуаційного виходу з головного корпусу будівлі. 

Крім цього, ми обговорили створення в установі місць для влаштування осіб на платній основі. Для цього заклад розробив тарифи на соціальні послуги.

Підтримка закладів соціального захисту – це один із пріоритетів нашої роботи на місцях, адже усі люди мають жити у гідних умовах та отримувати необхідну допомогу», – додала заступниця.

Читайте також: На базі Стрийської лікарні відкрили Центр психічного здоров’я

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації