США та Японія обговорюють оборонну співпрацю з метою допомоги Україні – ЗМІ

Японія та Сполучені Штати Америки обговорюють можливість співпраці у сфері військової техніки, щоб надати Україні більше боєприпасів та розширити можливості азійської країни щодо ремонту американських військових кораблів та винищувачів.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на японські ЗМІ, передає Укрінформ. 

Союзники намагаються досягти домовленостей до саміту у Вашингтоні 10 квітня між прем'єр-міністром Японії Фуміо Кішідою і президентом США Джо Байденом, пише японська газета Yomiuri з посиланням на неназвані джерела.

Ключовою темою саміту буде пошук шляхів, якими Японія може допомогти розширити арсенал озброєнь США. Американські виробники напружено працюють над постачанням зброї – від артилерійських снарядів до систем ППО, які Вашингтон пообіцяв надати Україні для боротьби з російськими військами.

Японія, яка прийняла пацифістську конституцію, надала Україні нелетальну допомогу та кредитні гарантії на мільярди доларів – але не зброю, пише видання. Послаблення обмежень Токіо на військовий експорт може допомогти США та європейським країнам передавати зброю Україні в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій — розширити можливості Японії продавати зброю за кордон.

Торік у грудні японський уряд оголосив, що дозволить продавати зброю, вироблену за ліцензією, назад до країни походження, а також експортувати ракети Patriot до свого військового союзника. Цей крок збільшив кількість перехоплювачів, доступних для США, надаючи Вашингтону більшу гнучкість у підтримці протиповітряної оборони України.

Очікується, що Кішіда та Байден поглиблять відносини між країнами та шукатимуть шляхи зміцнення ланцюжка поставок оборонного обладнання, зокрема й на тлі зростання впливу Китаю.

Токіо та Вашингтон також розглядають можливість розширення угоди, в межах якої японські компанії будуть регулярно проводити технічне обслуговування і ремонт американської військової техніки — це питання, як очікується, буде включено до порядку денного саміту.

У публікації також йдеться, що 7-й флот США та інші кораблі ВМС країни є одними з претендентів на участь у проєкті, а також винищувачі F-35A. Це дозволило б скоротити періоди технічного обслуговування для техніки США, а також допомогло б Токіо зміцнити своє оборонне виробництво й технології.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці минулого року Японія заявила, що готується до відправки протиповітряних ракет Patriot до Сполучених Штатів після перегляду своїх правил експорту озброєнь. Це стало першим серйозним переглядом обмежень на експорт озброєнь в цій країні за останні дев'ять років.

Джерело