Стало відомо, яка кількість людей виступила проти виборів під час війни

ФОТО: ілюстративне

Упродовж 30 вересня-13 жовтня 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого були включені запитання щодо того, коли мають бути проведені вибори та щодо ставлення до можливого обмеження прав громадян на період відновлення. Дані оприлюднено на сайті інституту.

Станом на жовтень 81% опитаних відповіли, що вибори треба проводити після війни. Водночас 16% уважають, що бойові дії не є перешкодою для волевиявлення.

«У всіх регіонах України більшість населення виступає проти проведення виборів під час війни», – зазначили соціологи.

Людям також запропонували відповісти на запитання щодо ставлення до онлайн-голосування. Вперше це запитання громадянам ставили у листопаді 2021 року. Відтоді думки українців суттєво не змінилися.

65% опитаних негативно ставляться до ідеї дистанційного голосування через інтернет. Підтримують ідею – 29%. Такої думки дотримуються більшість громадян у всіх регіонах України.

У всіх регіонах України більшість населення виступають проти проведення виборів під час війни.

У КМІС, коментуючи результати опитування, зазначили, що в Україні наростає критичне ставлення до уряду й Ради, однак люди вважають війну перешкодою для вільного волевиявлення, а дистанційне голосування викликає в них недовіру.

Читайте також, вибори в Україні можливі під час війни: для цього необхідно вирішити низку важливих питань.

Опитування проводили методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було питано 2007 респондентів у всіх регіонах, окрім тимчасово окупованих територій. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України.

Джерело