Стефанішина: У ЄС схвалили лібералізацію торговельного режиму з Україною

Фото: Facebook / Ольга Стефанішина Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

Українська чиновниця також додала, що нині залишається ще кілька технічних питань, які слід вирішити.

Рада ЄС вирішила продовжити лібералізацію торговельного режиму з Україною, що передбачає призупинення дії імпортного мита і квот на український експорт до ЄС до 5 червня 2025 року. Про це повідомила віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на саміті експортерів, організованому Forbes у п’ятницю, 22 березня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Чиновниця додала, що нині залишається ще кілька технічних питань.

Європейська рада і Європейський парламент попередньо домовилися продовжити призупинення дії імпортних мит і квот на український експорт до ЄС ще на рік, до 5 червня 2025 року, посиливши захисні заходи чутливої сільськогосподарської продукції.

Оновлена постанова застосовуватиметься з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року і стосується подальшого призупинення дії всіх невиплачених митних зборів і квот відповідно до Розділу IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, що встановлює глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі.

Як ми вже писали, Франція вирішила приєднатися до Польщі у вимогах до подальших обмежень на імпорт української агропродукції, погрожуючи зірвати переговори про продовження вільної торгівлі Києва з ЄС ще на рік. 

Джерело