Столтенберг: Вашингтонський саміт буде «дуже добрим» як для НАТО, так і для України

Ювілейний саміт НАТО у Вашингтоні буде «дуже добрим» як для Альянсу, так і для України.

Про це сьогодні за підсумками зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським в брюссельській штаб-квартирі Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляється на сайті Північноатлантичного Альянсу, передає Укрінформ.

«Я переконаний, що ми дійсно на шляху до дуже доброго саміту НАТО як для України, так і для НАТО», – зазначив керівник Альянсу на початку зустрічі з Президентом України, яка була присвячена підготовці до Вашингтонського саміту Альянсу.

Як зазначається, нарощування допомоги союзників для України буде ключовим пріоритетом для лідерів країн НАТО під час зустрічі у Вашингтоні у липні поточного року. Столтенберг очікує, що учасники саміту погодять провідну роль НАТО у координації та у постачанні безпекової допомоги для України, а також у тренуванні українських військовослужбовців. Керівник Альянсу розраховує, що союзники підтримують його пропозицію щодо запровадження довгострокових фінансових зобов’язань, щоб допомога від НАТО для України була більш стабільною та передбачуваною.

«Генеральний секретар НАТО привітав Президента Зеленського із підписанням безпекової угоди між ЄС і Україною, а також з початком переговорів щодо членства в ЄС, що відбулися цього тижня», – йдеться у повідомленні.

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Під час зустрічі обговорили підготовку до саміту НАТО у Вашингтоні.

Відео: Офіс Президента

"Штаб-квартира НАТО. Провів зустріч із Генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом. Ключова увага – підготовці до Вашингтонського саміту НАТО. Очікуємо рішення щодо посилення ролі Альянсу в координації безпекової допомоги та тренувань українських військових, а також довгострокових фінансових зобов’язань для стабільної підтримки України", – написав Зеленський у Телеграмі.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Президент України Володимир Зеленський здійснив візит до Брюсселя. Він зустрівся з лідерами країн ЄС в ході Європейської ради та взяв участь у підписанні безпекових угод України з Євросоюзом, а також із Литвою і Естонією.

Сьогодні ж Володимир Зеленський відвідав штаб-квартиру НАТО, де мав зустріч з генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом.

Фото: НАТО

Джерело