Суд покарав жителя Львівщини за незаконну зміну русла річки

ФОТО: ілюстративне

На Львівщині судили Володимира Мельничука за те, що без дозволів збудував на річці Стир греблю та почистив ставок. Львівський апеляційний суд виніс йому вирок і призначив покарання у вигляді іспитового терміну, пише Zaxid.net.

Зазначається, що у серпні – вересні 2023 року мешканець Монастирок Золочівського району Володимир М. самовільно зайняв земельну ділянку площею 3,5 га на березі річки Стир і почав будувати там деревʼяні споруди. При цьому, в нього не було відповідних документів на землю, а також дозволу на будівельні роботи. Потім він самовільно трактором розгорнув 0,2 га ґрунту на прибережній зоні, а на сусідній ділянці, де розташовані лінії електропередач «Львівобленерго», він вирішив почистити ставок.

У суді Володимир М. свою провину визнав і пояснив, що він встановив на руслі річки греблю із бетонних плит та деревʼяних блоків, для того щоб відвести воду із річки у ставок. Також він почистив ставок, вибравши із нього землю та перемістивши її на сусідні земельні ділянки.

Читайте також: суд покарав львівʼянина за порушення комендантської години на 30 хвилин

У січні 2024 року Бродівський райсуд визнав Володимира М. винним у втручанні в землі водного фонду та призначив рік позбавлення волі. Втім суд замінив увʼязнення та рік іспитового терміну. Однак прокуратура вирішила оскаржити цей вирок в апеляції. 6 червня Львівський апеляційний суд позов прокуратури задовольнив, залишивши Володимиру М. рік іспитового терміну.

Джерело