Суд засудив трьох львів’ян за вигуки їх дітей у школі

Залізничний районний суд Львова визнав винним у неналежному виконанні батьківських обов’язків батьків трьох школярів, які у приміщенні ліцею вигукували «Зіґ хайль» одночасно з нацистським вітанням. Про це пише zaxid.net.

Випадок трапився 5 лютого 2024 року у приміщенні львівського ліцею «Гроно». Приблизно о 14:00 троє неповнолітніх хлопців у приміщенні ліцею вигукували «Зіґ хайль» одночасно з нацистським вітанням.

Нацистське вітання зазвичай складається із піднятої правої руки та вигуку «Хай живе Гітлер!» (Heil Hitler). «Зіґ хайль» часто повторював Адольф Гітлер наприкінці своїх промов. Нацистські висловлювання та жести є забороненими в Україні відповідно до ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Поліція склала щодо батьків учнів протоколи про неналежне виконання батьківських обов’язків. Батьки дітей визнали свою провину в неналежному виконанні батьківських обов’язків.

Справи розглянув суддя Дмитро Боровков, який визнав батьків школярів (Галину Митюк, Семена Пігура та Галину Стецій) винними у вчиненні адмінправопорушення, оштрафувавши кожного на 850 грн, також вони мають сплатити по 605 грн судового збору. 

Джерело